Książka

„Reksio. Zabawa w chowanego” – Maria Szarf

reksio-zabawa-w-chowanego-b-iext51598486BASIA:

Nie wierzyłam, że kiedyś może do tego dojść, ale na podwórku Reksia zapanowała nuda. Na szczęście nie na długo, ponieważ nasz psiak szybko potrafi temu zaradzić. Jak? Wymyślając zabawę w chowanego, do której doprowadziło marudzenie maluchów.

➡ „Reksio. Zabawa w chowanego” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Do zabawy szybko włączają się inne zwierzęta, m.in. koń, który woli szukać i liczy do dwudziestu. Pies chowa się w stogu siana w stodole. Jak się okazuje, nie tylko on wpadł na ten pomysł na kryjówkę, bo chcąc wyjść, aby się zaklepać, trafia na jedną ze świnek – Klopsika – i kaczątko. Poruszenie sprawia, że zostają znalezieni jako pierwsi. Zostało jeszcze parę zwierząt do odkrycia, jednak zabawa zostaje przerwana, ponieważ na podwórko wbiega sąsiad – Azor – ze straszną wiadomością. Co się stało? Czy wszystkie zwierzęta zostaną odnalezione? Tego dowiecie się z kolejnej opowieści o Reksiu pod tytułem „Zabawa w chowanego”.

Reksio jak zwykle uczy przez zabawę i młodych, i starszych. Po pierwsze: przypominamy sobie, a dziecku możemy pokazać, jak fantastyczna jest stara jak świat zabawa w chowanego. Po drugie: proste i krótkie zdania, zawierające dzwiękonaśladowcze słowa odzwierciedlające odgłosy zwierząt rozbudowują słownictwo naszego dziecka. Po trzecie: poprzez zabawną, ale i pouczająca historię pokazujemy mu godne naśladowania wartości, takie jak bycie pomocnym, empatia, uważność czy umiejętność przepraszania.

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

„Reksio. Zabawa w chowanego” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Maria Szarf
Tytuł książki: Reksio. Zabawa w chowanego
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Opowiadanie
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: