Książka

„Reksio szczeniak” – Liliana Fabisińska

reksioszczeniakBASIA:

Czy wiecie, że Reksio też był kiedyś szczeniakiem? I że od samych narodzin spotykały go niezwykłe przygody? Nieodpowiedzialni właściciele wyjeżdżają na wakacje i porzucają malutkiego szczeniaka. Na szczęście znajduje go i przygarnia Adaś.

Jak potoczą się dalsze losy rezolutnego psiaka? Przed Wami pełna zwrotów akcji, przyjaźni i troski historia, której zakończenie na pewno Was zaskoczy.

➡ „Reksio szczeniak” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Moim skromnym zdaniem:
Wiecie, skąd się wziął Reksio? Nie? To teraz macie okazję się dowiedzieć. W książce pt. „Reksio szczeniak” odkrywamy bowiem, jak to Adaś znajduje białą kulkę z brązowymi plamami, która okazuje się malutkim, porzuconym pieskiem. Szczeniak zostaje w jego rodzinie mimo sprzeciwu mamy. Reksia spotykają niezwykłe przygody. Pewnego razu, kiedy nie mógł spać, usłyszał pisklęta piszczące równym chórem. Od tego zaczęły się zmiany. W miasteczku nie działo się nic ciekawego aż do dnia, kiedy na rynku rozłożył się… No chyba nie myśleliście, że opowiem wam wszystko?

Duże litery, krótkie zdania, a także proste rysunki dobrze oddające treść, umieszczone na co drugiej stronie powodują, że czyta się niezwykle szybko i z zaciekawieniem.

Ta historia została napisana na podstawie scenariusza przez wiele lat kurzącego się w szufladzie, a napisanego przez twórcę postaci Reksia – Lechosława Marszałka. Opowiadanie to miało się spodobać zarówno dzieciom, jak i tym, którzy wychowali się na przygodach łaciatego pieska. Moim zdaniem – udało się.

Serdecznie polecamy!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

„Reksio szczeniak” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Liliana Fabisińska
Tytuł książki: Reksio szczeniak
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 48
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Litreatura dziecięca
Forma: Opowiadanie
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: