Audiobook

„Psy, Rachel i cała reszta” – Lucy Dillon

psyrachelBASIA:

Rachel wszystko się wali, jest świetnym przykładem przyciągania pecha. Właśnie straciła pracę, rzucił ją mężczyzna, którego była kochanką od dziesięciu lat, a mieszkając w kawalerce należącej do niego tym samym pozbyła się lokum. Światełkiem w tunelu wydaje się być odziedziczenie spadku po zmarłej ciotce. Tak, gdyby tylko samotna ciocia nie miała schroniska przy domu. Bez grosza przy duszy, Lucy okazuje się właścicielką wielkiego domu, żeby go zaś sprzedać – musi zapłacić kolosalny podatek, na który nie ma pieniędzy. Do kompletu ma również psiarnię, która każdego dnia generuje koszty, na które również nie ma pokrycia.

Dodając do tego, że Rachel nigdy nie miała psa i właściwie to ich nie lubi, a także wścibską matkę, która wiecznie pyta, czy córka znalazła może wśród rzeczy cioci taką czy inną spinkę, sztućce czy biżuterię, naprawdę można się rozpłakać nad jej losem. Żeby było śmieszniej – bohaterka właściwie nie znała ciotki, co tylko potwierdza to, że znajduje w jej szafach skryte skrzętnie tajemnice, które musi rozwiązać. Hałaśliwe, niedochodowe schronisko dla psów jest pełne okazów wzbudzających litość, a jednak wciąż niechcianych i obsługiwanych dotąd przez kogoś innego – najmilszą osobę na świecie. Niestety często, zbyt często, wpada do nich Jon – weterynarz i kawaler w średnim wieku, mistrz ciętej riposty na każdy temat, a przyjezdna w postaci Rachel, nieznająca jego charakteru, jest najlepszych obiektem do poużywania sobie.

Rachel to jednak nie jedyna nieszczęśliwa osoba w tej powieści. Natalia, która również traci pracę, od niecałego roku nie może zajść w upragnioną ciążę z kochającym mężem. Trójce nieszczęścia dopełnia kolejna bohaterka, mająca aż dwójkę dzieci – wspaniałych, choć głośnych i trochę niepokornych chłopców, którzy łączą ją jednak z szalenie nieodpowiedzialnym (na szczęście już byłym) mężem, który mimo ustaleń kupił dzieciom psa – szczeniaka labradora.

Matka użerająca się z byłym mężem i skutkami rozwodu dotykających dzieci, kobieta w średnim wieku mająca poczucie, że nic w życiu nie osiągnęła i żona borykająca się z problemami bezpłodności… Dodając do tego psy i kilku mężczyzn komplikujących im życie, mamy dobry pomysł na świetną książkę.

To kolejna powieść tej autorki, zaczynającą się smutno, jednak w trakcie – dzięki wspaniałemu, lekko sarkastycznemu poczuciu humoru – rozwija się w przezabawną opowieść o silnych kobietach, walczących z przeciwnościami losu. Takich zwyczajnych, podobnych do wielu z nas.

Uwaga – zachodzi niebezpieczeństwo, że czytając książki tej autorki zaczynie się lubić psy i najdzie Was ochota jakiego kupić, a także z czasem można zacząć żartować w podobny sposób.

Za udostępnienie audiobooka do odsłuchu
gorąco dziękujemy StoryTel.pl.

Autor książki: Lucy Dillon
Tytuł książki: Psy, Rachel i cała reszta
Tytuł oryginalny: Lost Dogs and Lonely Hearts
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Łukasz Praski
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2009
Rok pierwszego polskiego wydania: 2010

Sprawdź także: