Artykuły

PrzyTARGaliśmy KSIĄŻKI :)

przytargajW zeszłą niedzielę, 25. sierpnia, przed Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu odbywała się dość nietypowa akcja pt. „PrzyTARGaj KSIĄŻKI„. Poczytaliśmy trochę na jej temat, wyselekcjonowaliśmy z żoną te egzemplarze, które uznaliśmy za zbędne w domu i wybraliśmy się na miejsce.

Idea akcji jest prosta: Przytargaj swoje zbędne książki, a w zamian możesz zabrać maksymalnie tyle egzemplarzy, ile przyniosłeś. Po selekcji, obładowani jak dwa wielbłądy, dostarczyliśmy 49 książek, jednak z góry zakładaliśmy, że tylu raczej w drogę powrotną nie zabierzemy ;)

Zgodnie z harmonogramem imprezy, od godziny 15:00 można było rejestrować się i oddawać książki, a od 15:30 szukać już dla siebie nowych-starych egzemplarzy. Teoretycznie. W praktyce organizatorzy chyba nie przewidzieli, że tak ogromne tłumy przybędą z odsieczą i rejestracja rozpoczęła się około 14:40, a tuż po 15:00 podano oficjalny komunikat, że można rozpocząć wybieranie. No i zaczęło się ;)

Ostatecznie do domu przytargaliśmy (podoba mi się tutaj to słowo :P) ponad 30 książek. Poniżej kilka zdjęć, jak wyglądał targ, oraz jak wyglądają nasze zdobycze ;)

 

 

Sprawdź także: