Książka

„Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza” – Astrid Lindgren

2132_przygody_madiki_z_czerwcowego_wzgorzaBASIA:

Jedna z najmniej znanych książek Astrid Lindgren – a szkoda, bo mnie podobała się bardziej niż przygody Pippi czy „Dzieci z Bullerbyn”. Tym razem bohaterkami są dwie dziewczynki – tytułowa Madika i jej młodsza siostra Lisabeth.

Mama, Tata, dziewczynki a także ich zwierzątka (pies i kot) mieszkają na Czerwcowym Wzgórzu, mieszczącym się w małej, spokojnej wiosce. Naturalnie mają też sąsiadów, z którymi łączą się niektóre wydarzenia. Opowieść zaczyna się w chwili, gdy Madika nie może doczekać się pójścia do szkoły. Trochę ponad pół roku później – jak każde dziecko – nie może doczekać się wakacji ;) Czytając przygody dziewczynek, przechodzimy przez wszystkie pory roku, towarzysząc bohaterom w ważnych chwilach.

Madika to prawdziwy urwis, który poznaje świat bardzo doświadczalnie, nieustannie wpadając w jakieś kłopoty. Dziewczynka bardzo stara się być miła, ale ciągle wymyśla niesamowite pomysły, które różnie się kończą. Bo może warto się przekonać, jak się lata parasolem z dachu drewutni? Albo czy w pralni sąsiadów mieszkają duchy?

To wszystko – a także wiele innych, zabawnych sytuacji – znajdziecie na stronach tego wydania, składającego się z dwóch książek Astrid Lindgren: „Madika z Czerwcowego Wzgórza” oraz „Madika i berbeć z Czerwcowego Wzgórza”. Salwy śmiechu i radosna atmosfera podczas lektury gwarantowane :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Autor książki: Astrid Lindgren
Tytuł książki: Przygody Madiki z Czerwcowego Wzgórza
Tytuł oryginalny: Madicken
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Anna Węgleńska
Liczba stron: 448
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1960

Rok pierwszego polskiego wydania: 1994

Sprawdź także: