Książka

„Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał” – Laurence Yep, Joanne Ryder

poradnik-dla-smokow-co-zrobic-by-twoj-czlowiek-zmadrzal-w-iext49294081PRZEMEK:

Po lekturze pierwszego tomu – „Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowanie ludzi” – bardzo liczyłem n sto, że to nie koniec historii Winnie i panny Drake. Przygody, która choć kierowana jest dla młodszych czytelników, to i mnie, powoli dochodzącego do trzydziestki faceta potrafiła zainteresować i zaintrygować zarazem. I w koncu doczekałem się, w moje ręce trafiła kolejna część, a ja znalazłem czas na jej lekturę.

➡ „Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W życiu Winnie dochodzi do dużego wydarzenia – zostaje oba przyjęta do Akademii Spriggs – szkoły zarówno dla magicznych stworzeń, jak i dla niemagicznych, takich jak dziewczynka. Wydaje się, że w Akademii nie powinno jej grozić żadne niebezpieczeństwo, jednak któż nie wie, jak niebezpieczne potrafią być dziewczyny w tym wieku? ;)

Winnie nie tylko musi uporać się z negatywnie (by nie rzec wrogo) nastawioną „koleżanką” z klasy – robi się o wiele poważniej, gdy panna Drake odkrywa, że o miejscu pobytu dziewczynki dowiaduje się Jarvis. Dziadek dziewczynki może wywołać z tego powodu prawdziwą katastrofę… czy smoczyca zdoła ocalić swoją podopieczną? Czy Winnie potrafi sama zadbać zarówno o siebie, jak i o najbliższych?

Zarówno ta, jak i poprzednia książka duetu Yep i Ryder niosą za sobą przesłanie aktualne także w naszym współczesnym, pozbawionym smoków świecie. Bardzo w pamięci zapadła mi na ten przykład sugestia dotyczącą posiadania wrogów lub przeciwników oraz wyjaśniającą różnice między nimi. Taka życiowa lekcja, wpleciona w książkę dla dzieci/młodzieży, z pewnością na wiele osób podziała jak ziarenko rzucone na podatny grunt – i o to chodzi ;)

➡ „Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kolejnym atutem książki są liczne wtręty naukowo-historyczne (i nie tylko), utrzymane w lekkim i interesującym tonie, wiec świetnie komponujące się z powieścią. Isaac Newton, Katarzyna Wielka, potwór z Loch Ness (zwany pieszczotliwie Nessie), a także wyrocznia z Delf czy też garść mirów greckich – każde z nich znalazło swoje miejsce na kartach książki, rozszerzając wiedzę małych czytelników i pobudzając ich wyobraźnię.

Jeśli szukacie niebanalnej, intrygującej a zarazem wartościowej ksiszki dla swoich (bądź tez cudzych) dzieci, to seria „Poradnik dla smoków” z pewnością stanowi jedno z idealnych rozwiązań. Sprawdźcie sami ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu IUVI.

„Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Laurence Yep, Joanne Ryder
Tytuł książki: Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał
Tytuł oryginalny: A Dragon’s Guide to Making Your Human Smarter
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anna Bereta-Jankowska
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: