Książka

„Podróżniczka” – Arwen Elys Dayton

poszukiwaczka-tom-2-podrozniczka-w-iext49963401PRZEMEK:

Lektura „Poszukiwaczki” okazała się na tyle rewelacyjna, że bez wahania sięgnąłem po drugi tom, opowiadający o przygodach Quin, Shinobu i Johna. Zwłaszcza, że wydarzenia z pierwszego tomu – i to, w jaki sposób się on zakończył – nie pozostawiają złudzeń: także i tym razem będzie się działo… ;)

➡ „Podróżniczka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Quin, już jako zaprzysiężona Poszukiwaczka, trafia do Hongkongu, gdzie próbuje rozpocząć w spokoju nowe życie. Czuwa nad nią Shinobu oraz jego matka. Równolegle śledzimy losy Maud – Młodej Sędzi, która w dość nietypowych okolicznościach decyduje się kontynuować szkolenie Johna. To, że losy tych czworga bohaterów się zetną, jest pewne – pozostaje pytanie kiedy i w jakich okolicznościach. No, i – rzecz jasna – co z tego wyniknie?

Arwen Elys Dayton nie ogranicza się jednak do opisywania tylko aktualnych perypetii bohaterów: daje nam także wgląd w przeszłość, pozwalając zarówno nam, jak i wspomnianym już postaciom zrozumieć, co się do tej pory działo z zaginionymi Poszukiwaczami i ich rodzinami, jak wyglądała sytuacja wśród Sędziów oraz spróbować odnaleźć rozwiązanie problemów, trapiących obie grupy. A właściwie nie – trzy grupy, bo oto na horyzoncie pojawiają się jeszcze nieznani nam dotąd Obserwatorzy…

Muszę przyznać, że – podobnie jak w przypadku „Poszukiwaczki” – dałem się wciągnąć już od pierwszych stron i z uporem maniaka w każdej wolnej chwili szukałem w pobliżu książki, by doczytać choćby „jeszcze jeden rozdział” ;) Fabuła porywa, bohaterowie niejednokrotnie zaskakują swoimi decyzjami i tym, do czego one prowadzą – słowem: tak dobrego fantasy dawno nie czytałem!

Jeśli jesteście fanami gatunku, a jeszcze nie mieliście okazji poznać Quin Kincaid, Shinobu MacBaina i Johna Harta – koniecznie nadróbcie zaległości! Jeśli natomiast – podobnie jak ja – po fantasy sięgacie „od wielkiego halo” (albo „…dzwonu”, jak kto lubi), wówczas… też koniecznie nadróbcie zaległości ;) Podejrzewam, że podobnie jak i mnie spodoba się Wam ten cykl, którego trzeci tom ukazał się nie tak dawno ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Uroboros.

„Podróżniczka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Arwen Elys Dayton
Tytuł książki: Podróżniczka
Tytuł oryginalny: Traveler
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Janusz Maćczak
Liczba stron: 432
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: