Książka

„Podejrzany” – Paulina Świst

i-podejrzany-paulina-swistPRZEMEK:

Po „Prokuratorze” i „Komisarzu” Paulina Świst nie zwalnia tempa i po.raz kolejny funduje czytelnikom ostrą jazdę bez trzymanki z Kingą, Zimnym i innymi bohaterami. W trzecim tomie bliżej przyglądamy się losom Daniela Wyrwy i Marysi Zimnickiej.

➡ „Podejrzany” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W 2014 roku on był żołnierzem, ona aplikantką w kancelarii adwokackiej. Charakterologicznie: ogień i woda. Nijak do siebie nie pasowali, a jednak zostali – nomen omen – parą. Ona stoi po stronie prawa, on je częściej łamie niż przestrzega. Cóż – miłość podobno bywa ślepa…

Wkrótce potem jednak Maria urodziła córeczkę, a Daniel trafił na odwyk od narkotyków, by po powrocie dowiedzieć się, że jego wybranka (i matka jego dziecka) wyszła za mąż za jakiegoś mięczaka. To jednak nie koniec nieciekawych wieści dla Daniela…

Paulina Świst prowadzi narrację głównie z perspektywy tej dwójki osób, naprzemiennie przedstawiając ich punkty widzenia. Co więcej, skaczemy pomiędzy akcją w 2014 roku oraz współcześnie. Z początku może to wydawać się nieco zagmatwane i trudno się przyzwyczaić, jednak po kilkudziesięciu stronach nie ma już z lekturą najmniejszego problemu ;)

Jedyny problem to fakt, że historia opisana w „Podejrzanym” wciąga niemiłosiernie, a te 320 stron wręcz przecieka przez palce i ani się człowiek obejrzy, a tu koniec ;) Książka trzyma poziom swoich poprzedniczek, jeśli zatem przypadły Wam do gustu „Prokurator” i „Komisarz” Pauliny Świst, to i z „Podejrzanym” powinniście się jak najszybciej zapoznać. Satysfakcja gwarantowana ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Akurat.

„Podejrzany” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Paulina Świst
Tytuł książki: Podejrzany
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: