Książka

„Pierwszy ilustrowany słownik matematyki”

matematykaBASIA:

Matematyka – bułka z masłem dla większości ścisłowców i zmora wszystkich humanistów? A może wcale nie? Może to własnie podejście do tego – nie oszukujmy się, ale przez większość osób uznawanego za niezwykle trudny – przedmiotu, odpowiada za powstanie tekstów i stereotypów tupu: matematykę to Ci wytłumaczy tatuś, szukanie iksa nie znajdzie mi pracy itp.

Piękny „Pierwszy ilustrowany słownik matematyki” może to zmienić. Książka kierowana jest dla kilkuletnich dzieci (od 6 lat), by oswoić je z matką wszystkich nauk – matematyką. Jest tak pojemny, że prędzej pewnie udało by mi się powiedzieć, czego tam nie znajdziemy, niż co w nim jest ;). Tak na poważnie – jest tam wszystko to (i jeszcze więcej), czego stara się nauczyć każdy rodzic i niejedno przedszkole. Wszystko jednak jest starannie uporządkowane. W dodatku nawet starsi mogą się sporo nauczyć, a w każdym razie przypomnieć, odświeżyć sobie, powtórzyć.

Słownik jest przeznaczony dla dzieci, dlatego prawie wszystko przedstawione jest za pomocą obrazków, co sprawia nie tylko że, jest kolorowo, ale lepiej jest wszystko zoobrazowane, wyjaśnione. Autorzy do matematyki zaliczają nie tylko liczby, sumę, zbiory czy figury geometryczne, ale także pojęcie czasu, dni tygodnia, czym jest kalkulator i jak go używać, kierunki ziemi, pozycję i jeszcze parę innych, na pierwszy rzut oka niematematycznych wiadomości.

Chcesz w przyjemny sposób pokazać dziecku świat liczb i nie tylko?
Chcesz przestać się plątać w częstych pytaniach sześciolatka co to: prawie, krawędź, mnóstwo, około, iloraz, dół, współrzędne?
Chcesz walczyć ze stereotypami „trudnej” matematyki i zapobiec problemom z liczeniem w podstawówce?

Serdecznie polecamy :) Poniżej przedstawiamy przykładowe strony tej książki:

WP_20160302_22_16_14_Pro (1)

WP_20160302_22_17_45_Pro (1)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Centrum Edukacji Dziecięcej.

Tytuł książki: Pierwszy ilustrowany słownik matematyki
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 136
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Poradnik, słownik
Rok pierwszego wydania: 2014

Sprawdź także: