Książka

„Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko ” – Paulina Mechło, Paulina Polek

Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów

Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów

Autor:
Paulina Mechło, Paulina Polek

ISBN:
978-83-283-1284-5

Format:
168x237

Liczba stron:
248

Data wydania:
2015-09-14

Cena:
34.90zł

Kolejna książka Pauliny Mechło (tym razem napisana wraz z Pauliną Polek), wystawiająca nasz mózg i szare komórki na ciężką próbę. Po dwóch teoretyczno-praktycznych pozycjach: „Super pamięć w 31 dni” i „Trening intelektu” dostajemy książkę, będącą właściwie zeszytem ćwiczeń. Dla seniorów przede wszystkim – ze względu na duże litery i sporo miejsca na zapis, jednak takie zagadki może wykonywać każdy, bez względu na wiek, płeć czy wykształcenie, choć w niektórych przypadkach dzieci mogą się szybko zniechęcić poziomem trudności, który zaskoczył i mnie w kilku z nich.

Książka zawiera m.in. zadania liczbowe, słowne łamigłówki, wykreślanki, sudoku, dodawanie i odejmowanie, połącz kropki, znajdź różnice, ułóż słowa w kolejności i wiele, wiele innych ciekawych propozycji na zmuszenie umysłu do myślenia, a jednocześnie oderwania się od swoich codziennych problemów.

Jak już jednak wspomniałam, podane ćwiczenia wcale nie są takie proste, angażują w pełni. Na niektóre z nich trzeba poświęcić naprawdę trochę czasu, mimo że sam mechanizm jest banalnie prosty.

Autorki zrobiły kawał dobrej roboty, przygotowując tę książeczkę z licznymi przykładami dla rozruszania naszych szarych komórek. Mechanika wielu z nich powtarza się, a jednak zawsze z innymi, ciekawymi przykładami. Na końcu znajdziemy odpowiedzi, które pomogą nam w trudniejszych chwilach lub po prostu rozwieją wątpliwości, a w prostszych zadaniach potwierdzą, czy nasz tok myślenia zgadza się z autorkami.

Czy jesteś gotowy zmierzyć się i sprawdzić siłę swojego umysłu? Czy Twój umysł jest piękny i nie ma wieku? Nie pozwól zestarzeć się swoim szarym komórkom!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Sensus.

➡ „Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Paulina Mechło, Paulina Polek
Tytuł książki: Piękny umysł nie ma wieku. Łamigłówki dla seniorów i nie tylko
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 248
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: