Książka

„Pięć osób, które spotykamy w niebie” – Mitch Albom

albomStarszy mężczyzna o imieniu Eddie jest pracownikiem obsługi technicznej lunaparku o nazwie Rubyland. Od kilkudziesięciu lat będąc niepełnosprawną ofiarą wojny, ma do pomocy dwóch młodzieńców. Gdy pewnego dnia dochodzi jednak do wypadku w wesołym miasteczku, nieoczekiwanie Eddie ginie.

Okazuje się jednak, że śmierć stanowi nie tyle koniec, co początek jego wędrówki. Trafia do nieba, gdzie ma spotkać pięć osób, które wywarły wpływ na jego życie. Jak mówi Eddiemu Niebieski Człowiek – pierwsza z niebiańskich osób: „Największym darem Boga jest to, że będziesz mógł zrozumieć, co zdarzyło się w twoim życiu, że zostanie ci wyjaśniony jego sens. To jest ten wieczny pokój, do którego dążysz”.

Zarówno Niebieski Człowiek, jak i kolejne postaci przywołują w Eddiem wspomnienia z dzieciństwa lub lat młodzieńczych, zarazem przekazując mu ważną prawdę dotyczącą sensu życia na ziemi. Wyznania każdej z tytułowych pięciu osób tworzą razem wzruszający wizerunek ludzkiego życia, w którym nic nie jest dziełem przypadku, a wszystkie wydarzenia są ze sobą ściśle powiązane.

Autor książki: Mitch Albom
Tytuł książki: Pięć osób, które spotykamy w niebie
Tytuł oryginalny: The Five People You Meet in Heaven
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Joanna Puchalska
Liczba stron: 200
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura współczesna zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2003
Rok pierwszego polskiego wydania: 2004

Sprawdź także: