Książka

„Paryż. Znam to miasto” – Judith Drews

Kolejna niezwykła książka bez słów, ukazująca nam miejsca i osoby ważne w stolicy Francji.

Wśród miejsc znajdziemy miedzy innymi Luwr, Sekwanę, Ogród Zoologiczny. Wśród osób znajdziemy zarówno te historyczne, jak bracia Montgolfier i Maria Skłodowska-Curie, jak i fantastyczne, znane m.in. z książek, jak Esmeralda i Dzwonnik z Notre Dame, Czerwony Kapturek czy Madeline.

Świetna pozycja na pokazanie dzieciom trochę historii i kultury w najprostszy sposób, bez nudnych wykładów, ale własnie prosto – poprzez śmieszne, ale przemawiające do wyobraźni obrazki.

Książka uczy spostrzegawczości, rozwija wyobraźnie, ma tysiące szczegółów, także można ją oglądac bez końca. Można śledzić poszczególne osoby, które na każdej stronie robią coś innego, można po prostu opowiadać dzieciom, a także – jeśli dzieci są starsze – pytać, co one widzą. Mogą nas bardzo zaskoczyć szczegółami, które potrafią dostrzec. Jeśli wybieramy się z dzieckiem do Paryża, możemy pomysłowo oswoić go z tym miastem, jeśli już tam byliśmy – opowiedzieć o swoich wspomnieniach. Na kartach znajdziemy proste rzeczy, jak chmury, zwierzęta, ale i trudniejsze sytuacje, jak na przykład kradzież obrazu – które mogą być ciekawym pomysłem na przerobienie niektórych rodzicielskich tematów z dziećmi nieco starszymi. Można też zrobić konkurs kto prędzej znajdzie dany przedmiot, czy też w liczenie poszczególnych rzeczy, osób.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Mimo, że na rynku pojawia się coraz więcej takich książek, to myślę, że jest jeszcze wiele pomysłów na książkę bez słów. Wymieniona pozycja stanowi kolejny i myślę że bardzo trafiony.

Wiemy, że w serii wyszedł też Sztokholm i już nie możemy się doczekać kolejnych tytułów. Mamy też nadzieję, że doczekamy się polskich miast w tej formie ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki.

➡ „Paryż. Znam to miasto” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Judith Drews
Tytuł książki: Paryż. Znam to miasto
Tytuł oryginalny: Paris Wimmelbuch
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Katarzyna Skalska, Tatiana Zgaińska-Filipowska
Liczba stron: 14
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Komiks i książka obrazkowa
Forma: Książka obrazkowa
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: