Książka

„Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca” – Dorota Jaworska

beb4617ae3979ad144467f2b0aebb1c978a3cc42BASIA:

Ciąża to taki niesamowity czas dla kobiety i dla jej rodziny. Dla niektórych po momencie wielkiej radości z niedowierzania, dla niektórych po ochłonięciu z przerażenia – a najczęściej po jednym i drugim – następuje czas przygotowywania się. Oprócz lekarza, położnej, badań i najczęściej masy informacji z internetu (nie zawsze potrzebnej) warto niektóre rzeczy sobie zapisać, aby zapamiętać.

➡ „Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Ten czas, te wydarzenia, nie powtórzą się już nigdy w taki sposób, bo choć możliwe, że będziemy kolejny raz w ciąży, nic już nie będzie takie samo.

Jako matka już trójki dzieci co nieco o ciąży wiem. Kiedy dostałam ten pamiętnik w trakcie trzeciej ciąży, zaczęłam żałować, że nie miałam czegoś takiego w poprzednich. Kiedy czytałam kolejne pytania, zaczęły napływać wspomnienia, a dziecko, które nosiłam pod sercem, zaczęło radośnie fikać.

Książka podzielona jest na tygodnie, a każdy tydzień zajmuje dwie strony. Oprócz naukowych danych, bardzo aktualnych (w dniu premiery książki), znajdują się w niej także ciekawe pytania, np. jakie cechy według Ciebie ma dobry rodzic, co Cię najbardziej denerwuje, jak na ciążę zareagowały inne osoby lub zagadnienia warte zapisania, jak np. ciekawa historyjka związana z ciążą.

➡ „Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Co więcej, książka obejmuje czas ciąży, ale i 9 pierwszych tygodni po narodzinach, czyli czas stawiania pierwszych kroków w rodzicielstwie. Ciąża i okres dochodzenia do siebie to dla wielu kobiet trudny czas, kiedy hormony robią nam sieczkę z mózgu, spowalniają nasze ruchy i silnie wpływają na emocje. Jak to się dzieje, dlaczego, co można z tym zrobić, czego zmienić się nie da i jak to wszystko ogarnąć – na te zagadnienia znajdziecie odpowiedź w tej książce.

Tytuł książki jest moim zdaniem bardzo trafny, ponieważ zapiski mogą posłużyć jako pamiętnik przechowujący te niepowtarzalne, intymne chwile w jednym miejscu. To taka książka, której będziemy współautorką.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Publicat.

„Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Dorota Jaworska
Tytuł książki: Pamiętnik ciąży. Zapiski spod serca
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 112
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: