Książka

„Paluszkowa olimpiada” – Hervé Tullet

Paluszkowa-olimpiada_v01BASIA:

Okładkowo:
Czas na paluszkową olimpiadę! Paluszkowe robaczki już nie mogą się doczekać! Chcesz wziąć w niej udział? Weź długopis, narysuj na opuszku palca oczy, buzię i już! Twój własny paluszkowy robaczek! Do biegu… Gotowi… Start!

➡ „Paluszkowa olimpiada” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Twoja pociecha ma około dwóch lat? Najbliższy czas upłynie wam pod znakiem kształtowania się zdolności twórczych dziecka, a jego ukochanymi przyborami staną się własne paluszki. To także czas, kiedy wyobraźnia rozwija się w szalonym tempie! Na paluszkach wspólnie narysujcie buzie i weźcie udział w paluszkowej olimpiadzie! To doskonały pretekst do wspólnego tworzenia różnych historii, których nigdy nie zabraknie, bo przecież ich źródłem jesteście właśnie wy!

Moim zdaniem:
Książka angażująca oprócz zmysłu wzroku także dosyć silnie zmysł dotyku – a tym samym motorykę małą i dużą ręki, a czasem obu rąk. Wymyślanie historii to także świetne ćwiczenie dla niezmierzonej i zaskakującej wyobraźni dziecka. Pisanie po paluszkach i zabawa nimi może być cudownym pretekstem do miło spędzonego popołudnia, ale też dobrym pretekstem do rozmowy w przypadku starszych dzieci. Tematyka książki jest mocno związana ze sportem, idealna do poruszenia takich kwestii, jak gra fair play, umiejętne przegrywanie, rywalizacja, dobra zabawa, potrzeba wysiłku fizycznego.

Mamy na okładce informację o wieku dzieci, do których jest kierowana ta interaktywna książeczka. Znak 3+ jednak nieco rozmija się z opisowym „twoja pociecha ma około dwóch lat”, które to lepiej pasuje do etapu rozwoju, od jakiego można tę książkę maluchowi zaproponować. W skrócie: nauka przez zabawę dla dwulatków i starszych dzieci.

Gorąco polecamy!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

„Paluszkowa olimpiada” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Hervé Tullet
Tytuł książki: Paluszkowa olimpiada
Tytuł oryginalny: Jeu du sport
Język oryginalny: francuski
Tłumacz: Dorota Malina
Liczba stron: 14
Kategoria: Hobby
Gatunek: Gry i zabawy
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: