Książka

„Ognisty pierścień” – Pierdomenico Baccalario

century-ognisty-pierscien-b-iext4833607AGNIESZKA:

Dziś seria, na którą natrafiłam całkiem niespodziewanie. „Ognisty Pierścień” to pierwsza część z cyklu Century. Kiedy zaczynałam lekturę, nie sądziłam, ze aż tak mnie wciągnie.

Pewnego dnia we Włoszech do pensjonatu państwa Melodia przyjeżdża 3 nastolatków z różnych miejsc na świecie, wraz z rodzinami. Okazuje się, że wynajęto im ten sam pokój. Właściciele musza więc użyczyć im własnych pokoi. Młodzi zapoznają się z Elektrą – córką właściciela pensjonatu. Niespodziewanie okazuje się, że łączy ich data urodzenia  – wszyscy urodzili się 29 lutego. Z Elektrą dzieją się natomiast dziwne rzeczy. Wprawia w zakłócenia wszystko, co elektryczne, a na domiar tego pół Rzymu staje w ciemnościach. Kiedy postanawiają sprawdzić co się dzieje, przechadzając się po Rzymie, napotykają mężczyznę, który w biegu przekazuje im jakąś teczkę. Następnego dnia człowiek umiera. Kim on był? Co przekazał w teczce? Co mają ze sobą wspólnego nastolatkowie? Aby się dowiedzieć, trzeba koniecznie przeczytać!

Bardzo wciągająca książka, dająca wiele do myślenia. Wraz z bohaterami możemy trudzić się nad różnymi zagadkami. Jednakże minusem według mnie jest fakt, że akcja dzieje się zdecydowanie za szybko. Wiem, że to powieść dla młodych nastolatków, więc gdyby dać im ogromne tomisko, to by się zanudzili, ale mimo wszystko niekiedy natykałam się na pośpiech, czego bardzo nie lubię w książkach.

Serdecznie polecam wszystkim fanom rozwiązywania zagadek oraz książek o charakterze przygodowym.

Autor książki: Pierdomenico Baccalario
Tytuł książki: Ognisty pierścień
Tytuł oryginalny: Century: L’Anello di Fuoco
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Patryk Gawron
Liczba stron: 340
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2006
Rok pierwszego polskiego wydania: 2008

Sprawdź także: