Książka

„Nowe przygody Kubusia Puchatka” – Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis, Kate Saunders

Saunders_NoweprzygodyKubusiaPuchatka_500pcxBASIA:

Okładkowo:

Przenieś się do Stumilowego Lasu i znów spotkaj ulubionych bohaterów z dzieciństwa: Kubusia Puchatka, Krzysia, Prosiaczka, Tygryska, Kłapoucha i resztę przyjaciół.

Te ciepłe, zabawne historie to ponadczasowe lekcje przyjaźni, pokazujące siłę dziecięcej wyobraźni. Nieważne, czy masz 5 czy 55 lat. „Nowe przygody Kubusia Puchatka” to obowiązkowa lektura rozchmurzająca w każdym wieku.

Oficjalna kontynuacja klasycznych opowiadań A.A. Milne’a w wykonaniu najlepszych współczesnych pisarzy dla dzieci z nowymi pięknymi ilustracjami w stylu E.H. Sheparda i w znakomitym tłumaczeniu Michała Rusinka.

Niestety autor i twórca słodkiego misia – lubiącego małe co nieco – i reszty jego przyjaciół ze Stumilowego Lasu już dawno nie żyje. Żeby jednak odświeżyć pamięć o Misiu o bardzo małym rozumku, z okazji jego 90 urodzin poproszono o napisanie opowiadanie w tym stylu Kilku autorów. Dzięki temu dostaliśmy cztery, jak zwykle ciekawe i śmieszne, ale również pouczajace historyjki.

Cztery – na każdą porę roku: jesień, zima, wiosna, lato.
Jesienią Puchatek i Prosiaczek przygotowują się na spotkanie smoka. W tej opowiastce Krzyś uczy się roli do szkolnego przedstawienia, będzie grał świętego Jerzego, który walczy ze smokiem, pożerającym niewiasty. W czasie nauki nie wolno aktorom przeszkadzać, więc żeby nie przeszkadzać Krzysiowi, w Stumilowym Lesie będą się działy bardzo dziwne rzeczy. Jest obowiązkowa mruczanka Puchatka, są przekręcone słowa, jak mimarły i wytyczny, PNE znaczące Pilnie Należy doprowadzić do stanu Elegancji i AD znaczące Absolutnie Doniszczone. Historyjka kończy się – oczywiście – porą na małe co nieco.

Co spotyka Misia i jego przyjaciół w zimie, kiedy to poznali pewnego pingwina? Jakie to przyprawy można znaleźć latem niedaleko rzeczki? Żeby się tego dowiedzieć – musicie przeczytać.

Dla kogo:
Wydawnictwo poleca od 5 lat, my czytaliśmy nasze „dwuipółlatce” i chętnie słuchała, może nie wszystko rozumiała, ale miłość do Puchatka została zaszczepiona. Myślę że 3,5-latki ogarną, nie trzeba czekać do 5 lat.

Z pedagogicznego punktu widzenia:
Kubuś Puchatek to klasyka. Czytana z rodzicem może być bajecznym powrotem do przeszłości dla dorosłego i świetną przygodą dla dziecka. W zabawny sposób wyjaśniono w książce niektóre trudne słowa. Język dostosowany jest do odbiorcy. Proste rysunki. Nieskomplikowana fabuła. Dialogi takie, jakby się rozmowy dziecka z rodzicem słuchało.

O niektórych książkach nie trzeba dużo mówić, żeby przekonywać do ich nabycia i posiadania, a przede wszystkim czytania. Myślę że stary (choć nowy), dobry Kubuś to jedna z nich. Chcecie potwierdzenia, że nowe opowiadania są wierne, w stylu poprzednich? Proszę bardzo: potwierdzam, są takie ;)

Polecamy :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Znak Emotikon.

Autor książki: Paul Bright, Brian Sibley, Jeanne Willis, Kate Saunders
Tytuł książki: Nowe przygody Kubusia Puchatka
Tytuł oryginalny: The Best Bear in All the World
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Michał Rusinek
Liczba stron: 136
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań / nowel
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: