Książka

„Niezapomniana lekcja życia: Wtorki z Morriem” – Mitch Albom

wtorkizmorriemKsiążka, którą „niesportowo” zadebiutował wspominany już kilka razy Mitch Albom, opowiada o profesorze Morriem Schwartzu i jego ostatnich miesiącach życia, a zarazem ostatnich wykładach, jakie wygłosił. Albom nie tylko oddaje w ten sposób hołd zmarłemu przyjacielowi, nauczycielowi i – jak zwykł nazywać Morriego – „trenerowi”, ale zarazem dzieli się z czytelnikami najważniejszymi lekcjami w swoim życiu.

Bo choć wykłady w dużej mierze dotyczą śmierci, która niebawem niechybnie dosięgnie Morriego, paradoksalnie są bardzo życiowe. Sprawiają, że podczas lektury ma się ochotę choć na chwilę zatrzymać i rozważyć słowa schorowanego, ale szanowanego starca.

Morrie Schwartz swoim życiem, zwłaszcza ostatnimi jego tygodniami, oddał moim zdaniem światu ogromną przysługę, dając wszystko, co posiadał, łącznie z mądrością życiową. Albom dołożył natomiast istotną cegiełkę, nagrywając wypowiedzi mentora i przygotowując tę książkę. Lekcje Morriego przydadzą się bowiem każdemu, a im szybciej je poznamy, tym więcej w życiu osiągniemy, nie tylko na płaszczyźnie duchowej…

Autor książki: Mitch Albom
Tytuł książki: Niezapomniana lekcja życia: Wtorki z Morriem
Tytuł oryginalny: Tuesdays with Morrie
Język oryginalny: angielski
Liczba stron: 175
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1997
Rok pierwszego polskiego wydania: 2000

Sprawdź także: