Książka

„Niewidzialne” – Heather Graham

niewidzialneTeksański ranger – Logan Raintree – oraz szeryf federalny – Kelsey O’Brien – nieoczekiwanie otrzymują od FBI propozycję. Jedną z tych tak zwanych „nie do odrzucenia”. Mają zasilić szeregi dopiero formującej się jednostki specjalnej, której celem jest rozwiązanie zagadek szeregu niewyjaśnionych morderstw dkonanych na kobietach w San Antonio w Teksasie.

Wszystkie ślady krążą wokół starego fortu Alamo, będącego świadkiem walk o niepodległość Teksasu oraz zajazdu Longhorn Inn, prowadzonego przez Sandy Holly, przyjaciółkę Kelsey. Nie wiedzieć czemu, sprawa wydaje się mieć związek z wydarzeniami, które miały miejsce w 1835 roku na wyspie Galveston. Dokoła zaczynają się ponadto przydarzać nadprzyrodzone, niewytłumaczalne zjawiska.

Czy historia może mieć aż taki wpływ na teraźniejszość?> W jakim celu ktoś morduje nieznane nikomu osoby? Jak wytłumaczyć inne zjawiska paranormalne?

Początek książki wydał mi się dziwny i… nudny. Ale uwierzcie – warto przebrnąć i czytać dalej, bo akcja nabiera coraz większego tempa. Trudno wytypować mordercę (miałem kilka osób na oku, w tym tę słuszną), bo pojawiające się wciąż nowe informacje każą często zmieniać podejście do sprawy, a tym samym wyłączać lub włączać pewne osoby w krąg podejrzanych.

Heather Graham nie tylko raczy nas świetnym thrillerem czy kryminałem, ale też serwuje sporą dawkę wiedzy o Teksasie i historii tego stanu. Innymi słowy – lektura tej książki to naprawdę „przyjemne z pożytecznym” ;)

Autor książki: Heather Graham
Tytuł książki: Niewidzialne
Tytuł oryginalny: The Unseen
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Kasterka
Liczba stron: 330
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Sprawdź także: