Książka

„Nienawiść” – Mariusz Zielke

Przyznam szczerze, że z racji urlopu nie spędziłem ostatnimi czasy nowości wydawniczych. Jakież było zatem moje zdumienie, gdy dowiedziałem się znienacka od Mariusza Zielke, że oto wychodzi kolejny tom serii ze Zdzi… znaczy, z Kubą Zimnym – bohaterem, którego bardzo polubiłem i do którego zawsze chętnie wracam.

Tym razem Zimny dostaje pewną propozycję, taką trochę niby z gatunku tych nie do odrzucenia – zwłaszcza biorąc pod uwagę sowite wynagrodzenie. Oto (były) dziennikarz ma przyjrzeć się pracy największego polskiego biznesmena i jego firmy – na tegoż zlecenie, oczywiście – a następnie napisać książkę o tym, jaki to Sawicki (i jako marka, i jako człowiek) jest złoty, boski, przyjazny ludziom itp.. Kuba zgadza się, choć próbuje znaleźć brakujący haczyk, jednak wszystko co widzi i słyszy zdaje się potwierdzać legendę tego współczesnego Prometeusza. Dopiero po pewnym czasie zaczynają się schody, na dodatek bardzo stronę i bez balustrady. Czy Zimny podoła wyprawie bez trzymanki?

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Muszę przyznać, że Mariusz Zielke dość szeroko podszedł do przedstawienia czytelnikom tytułowej nienawiści – bo oto odkrywamy ją w wielu różnych miejscach powieści, niekiedy drobną, skrytą, innym razem ogromną, wręcz ociekającą jadem… Kuba Zimny jak zwykle nie zawodzi czytelnika i zapewnia sporą dawkę emocji, co więcej – okraszoną szczyptą humoru, dzięki czemu lekturę pochłania się naprawdę szybko i przyjemnie. Ot, sprawa w sam raz na Wasz nadchodzący urlop ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Mariuszowi Zielke oraz Wydawnictwu Czarna Owca.

➡ „Nienawiść” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Mariusz Zielke
Tytuł książki: Nienawiść
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: