E-book

„Nienasycony – Robert Lewandowski” – Paweł Wilkowicz

nienasyconyPRZEMEK:

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej coraz bliżej i najbardziej zagorzali fani futbolu z pewnością już od dawna czują atmosferę Euro 2016. Awans naszej reprezentacji narodowej z pewnością sprzyja temu, by w tym roku kibicować jedynej słusznej drużynie ;) oraz jej zawodnikom. A zwłaszcza kapitanowi i niemal niezawodnemu snajperowi zarazem, Robertowi Lewandowskiemu.

Całkiem niedawno na naszym książkowym rynku nakładem Wydawnictwa Agora ukazała się pierwsza biografia tego niesamowitego piłkarza, napisana przez Pawła Wilkowicza. Dzieki uprzejmości Publio.pl mogłem ją dość szybko przeczytać, pora zatem na podzielenie się wrażeniami z lektury.

Większość osób zapewne kojarzy „Lewego” od chwili, gdy trafił do Lecha Poznań. Tymczasem pierwsze kroki na murawie (i – mając rodziców wuefistów – nie tylko tam!)stawiał juz o wiele wcześniej. Wiecie, jak niewiele brakowało, by grał dla Legii? Albo – że tak okrętnie powiem – że ma powiązania z Pruszkowem? ;)

Książka ta to jednak nie tylko suche fakty na temat tego gdzie, kiedy i z jaką pensją Robert grał, gra lub grać być może będzie. Już sam tytuł – „Nienasycony” – sugeruje, że wewnątrz jest raczej mowa o osobowości Lewandowskiego, o jego ambicjach, celach, motywacji i rozwoju. Poznajemy go nie jako maszynkę do zarabiania pieniędzy i strzelania goli, ale jako człowieka rodzinnego, otwartego, o zdrowym rozsądku, trzymającego się realnego (choć ambitnego) planu na życie.

Otrzymujemy możliwość usłyszenia słów nie tylko samego Roberta Lewandowskiego, ale też jego małżonki Ani, rodziców, przyjaciół, pracujących z nim trenerów. I to w różnych sytuacjach: w chwilach, gdy doznawał kontuzji lub porażek na boisku, ale także w momentach, gdy święcił największe triumfy i ustanawiał niesamowite rekordy 4 bramek w meczu z Realem Madryt czy tez pięciu goli w 9 minut (bez sekundy!) podczas meczu z Wolfsburgiem.

Jeżeli do tej pory nie lubiliście „Lewego”, po lekturze z pewnością to się zmieni. Jeśli go lubiliście – od teraz go pokochacie.

Za udostępnienie e-booka do recenzji
gorąco dziękujemy Publio.pl.

Autor książki: Paweł Wilkowicz
Tytuł książki: Nienasycony – Robert Lewandowski
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: