Książka

„Nellie. Wtajemniczenie” – Sylvie Payette

Do młodzieżówek zawsze podchodzę z pewną dozą dystansu, ale nie w tym stylu, że po nie nie sięgam – raczej na zasadzie, że mam w głowie, że książki te skierowane są też do osób młodszych ode mnie. Dobrze wiem, że dobre parę, paręnaście lat temu zupełnie co innego kręciło mnie w książce i staram się zawsze odpowiednio nastawić do takiej lektury.

Nellie żyje sobie spokojnie w świecie, w którym jej brat jest dzieckiem autystycznym, a najlepsza przyjaciółka posiada najprzystojniejszego brata. Jej życie jest bardzo spokojne, choć nie łatwo jest odpowiadać na wszystkie trudne pytania brata. O wszechświat, i prawa fizyki zwłaszcza. Jednak nie spodziewa się, że to, co jej brat jej tak chętnie chce przekazać, tak bardzo jej się przyda. Podczas burzy wpada bowiem w rozdarcie czasoprzestrzeni, które wprowadza ją do świata, który choć z początku nie wydaje się inny, to… zaraz, co to za dziwne pojazdy? Dlaczego ludzie się dziwnie na nią patrzą? I dlaczego mają stroje jak na bal? Na szczęście Logan szybko zgarnia zagubioną Nellie i tłumaczy jej, co się stało. Niebawem dziewczyna przekonuje się, że faktycznie utknęła w świecie równoległym. Nie jest jednak sama. Musi zmienić nazwisko i nauczyć się dworskich manier. W dodatku ma do wykonania ważną misję, która może pomóc jej i innym wrócić. Czy wszystko się uda?

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Pierwsza połowa książki nie bardzo mnie porwała i bałam się, że już NIC mnie nie porwie, ale choć fajerwerków nie było, to za połową zrobiło się ciekawiej. Sam pomysł jest dobry, ale czegoś mi tu brakuje… i tak jakoś za bardzo zalatuje mi innymi książkami… no nie wiem. Mam jednak w głowie, że to dopiero pierwsza część, więc może później akcja się rozkręci? Daję więc szansę tej serii. Książka lekka, na góra dwa wieczory. Dacie się wciągnąć w czasoprzestrzenny wir?

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Dragon.


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI:
Nellie
Tom 01. Wtajemniczenie
Recenzja
Gdzie kupić?
Tom 02. Zauroczenie
Recenzja
Gdzie kupić?

Autor książki: Sylvie Payette
Tytuł książki: Nellie. Wtajemniczenie
Tytuł oryginalny: Adaptation
Język oryginalny: francuski
Tłumacz: Marzena Dupuis
Liczba stron: 272
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego polskiego wydania: 2020

Sprawdź także: