Książka

„Moc uwielbienia” – Merlin R. Carothers

Adobe Photoshop PDFBASIA:

Gorąco polecam tę książkę wszystkim chrześcijanom – smutnym i nie tylko. Ludziom z prawdziwymi problemami i takim, którzy je sobie wymyślają ;) Wcześniej uważałam się za osobę dosyć wdzięczną i pogodną. Po przeczytaniu odkryłam, że naprawdę w minimalnym stopniu zorientowałam się, jak wiele mam, jak bardziej mogę to wykorzystać.

Książkę tę napisał pewien ksiądz, kapelan wojskowy, który pomógł wielu ludziom, przekonując ich że wystarczy tylko podziękować Bogu za to, co mają, za sytuację, w której się znaleźli – bez względu na to, jak ciężka by ona nie była. Trochę kontrowersyjne: dziękować za pół życia w nałogu narkotycznym lub wieloletnią chorobę, utrudniającą standardowe funkcjonowanie, za abortowane dziecko czy śmierć bliskiej osoby… U ludzi, którzy to jednak zrobili, zmieniało się ich życie i dzięki temu zmieniała się ich postawa: z ciągle narzekającej, smutnej, pełnej żalu i pretensji do całego świata i pozbawionej nadziei (tak, tak, to wszystko znamy, choć udajemy, że nie) na ufną i wdzięczną, która dawała im nowe siły.

Książka pełna jest przykładów, historii ogromnej mocy uwielbienia. Większość z nich poparta jest konkretnymi cytatami z Biblii, potwierdzającymi że praktyka ta jest zgodna z nauką Kościoła. Autor opowiada, że po przyjęciu Jezusa jako swojego Pana i Zbawiciela, oprócz dziękczynienia należy go również prosić z pełną ufnością, a mogą się stać naprawdę niesamowite rzeczy. Kolejne listy ze świadectwem tylko to potwierdzają. Ksiądz wyjaśnia też dylematy większości ludzi na temat tego, dlaczego Bóg dopuszcza nieprzyjemne sytuacje – czemu nie ratuje ludzie od powodzi, wojny, choroby… czy jest obojętny na cierpienie? Nie! Dlaczego? Dowiecie się, jeśli tylko po tę książkę sięgniecie. Zawierzenie Mu złych sytuacji, dziękując Mu za nie, pozwoli na objawienie się Jego Mocy.

Książka dla wszystkich, ale nie dla wszystkich, a najbardziej właśnie dla tych, którzy myślą, że to nie dla nich ;) Im bardziej jesteśmy pewni, że potrafimy dziękować i nic tego nie zmieni, tym bardziej pokazuje nam ona, jak bardzo się mylimy. Osoby na drugim biegunie, twierdzące że im to już nic nie pomoże, że dziękowanie niczego nie zmieni, tym bardziej powinny po nią sięgnąć. Choć wielokrotnie sama chciałam ją odłożyć, bo niektóre fragmenty wywoływały we mnie opór, nie żałuję, że dotrwałam do końca i teraz mogę się cieszyć radośniejszą pełnią życia pomimo trudności.

Owocnej lektury!

Autor książki: Merlin R. Carotohers
Tytuł książki: Moc uwielbienia: Jak duchowa dynamika uwielbienia przemienia życie
Tytuł oryginalny: Power in Praise – How the Spiritual Dynamic of Praise Revolutionizes Lives
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Juliusz Kisiel, Piotr Trojanek
Liczba stron: 314
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Religioznawstwo
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 1971
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: