Książka

„Milczące dziecko” – Sarah A. Denzil

milczace-dziecko-b-iext51927053PRZEMEK:

Na wstępie muszę przyznać, że po tę książkę sięgnąłem całkowicie „w ciemno”: bez sprawdzania opisu fabuły, informacji o autorce i tak dalej. Ot, ryzyko, na jakie lubię się raz po raz narażać, z różnymi skutkami ;)

➡ „Milczące dziecko” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Główną bohaterkę – Emmę Price – poznajemy w 2006 roku w niezbyt wesołych okolicznościach. Oto w maleńkim miasteczku, które zamieszkuje, dochodzi do potężnej ulewy, podczas której w nie do końca jasnych okolicznościach ginie jej dziecko. Z rzeki wyłowiono kurtkę Aidena, jednak ciała nigdy nie odnaleziono.

Mija 10 lat, Emma zdążyła założyć zupełnie nową rodzinę, jest właśnie w ciąży i oczekuje z mężem narodzin córeczki, kiedy nieoczekiwanie policja przynosi wieści na temat Aidena. Chłopak, który może być jej synem, został znaleziony w pobliżu lasu po dziesięciu latach. Wychudzony, niedożywiony, brudny i… milczący. Nikt nie wie, gdzie się podziewał, jednak wszystko wskazuje na to, że był gdzieś przetrzymywany i przeżył koszmar.

Czy Aiden – jeśli to naprawdę on – zdoła opowiedzieć, co go spotkało? I – co gorsza – kto w miasteczku, gdzie wszyscy wszystkich znają, mógł dopuścić się takiego okrucieństwa?

➡ „Milczące dziecko” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Brzmi intrygująco, no nie? Najlepsze jest to, że próbowałem parokrotnie wytypować, jak brzmiałaby opowieść Aidena, a mimo to nie udało mi się – autorka bez większego trudu wyniosła mnie w pole i totalnie zaskoczyła rozwiązaniem zagadki. I to nie dlatego, że jest ono nierealne – o nie, wszystko ma ręce i nogi, nie ma problemu zebrać wszystkie informacje w logiczną całość, a jednak… wszystkie tropy wydają się równie prawdopodobne ;) przez co łatwo obstawić nie do końca zgodnie z rzeczywistością.

„Milczące dziecko” nie jest debiutem autorki, ale jej pierwszą powieścią, która ukazała się na polskim rynku. Mam cichą nadzieję, że wydawnictwo Filia Mroczna Strona dostarczy nam także inne tytuły autorstwa Sarah A. Denzil, bo „Milczące dziecko” zdecydowanie zaostrza apetyt ;) To naprawdę solidny brytyjski thriller, który z pewnością długo zagrzeje miejsce w mojej domowej biblioteczce :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Filia Mroczna Strona.

„Milczące dziecko” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Sarah A. Denzil
Tytuł książki: Milczące dziecko
Tytuł oryginalny: Silent Child
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Grażyna Woźniak
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: