Książka, Polecane

„Mediatorka” – Ewa Zdunek

Marta Kołodziej jest mediatorką. Zawodowo zajmuje się rozwiązywaniem cudzych problemów. Tymczasem jej małżeństwo właśnie legło w gruzach, były mąż chce odebrać jej córki, posuwając się do niegodziwych metod, matka sączy swój despotyzm niczym jad, a ojciec jest bujającym w chmurach wynalazcą. Czy córki zostaną jej odebrane? Czy Marta odzyska choć trochę spokoju?

Sam tytuł wywoływał już we mnie chęć sięgnięcia po tę pozycje. Wszystko to dlatego, że moje wcześniejsze studia były bardzo mocno powiązane z tym zawodem – sama wkrótce będę mogła zostać mediatorką. Ale do rzeczy.

Marta to postać, która znalazła się w trudnej sytuacji. Sama ma problemy, i choć jej pracą jest pomoc innym, a przynajmniej naprowadzenie ludzi na dobry tor i odkrycie ich własnych potrzeb (bo na mediacji to ludzie rozwiązują swój problem a nie mediator za nich ;) ) – widzimy podczas rozwijającej się akcji, że bohaterka zapomniała o sobie i o tym, że sama musi pewne sprawy poukładać… Do tego mąż chce jej zabrać dzieci… na szczęście w pogotowiu Marta ma także znajomych, na których może liczyć – Betkę i kominiarza Zbigniewa – zabawne postaci, które nadają tej historii ciekawych wątków. W szczególności ta druga zwróciła moją uwagę, bo nie często można na taką postać natrafić, zwłaszcza kiedy mieszka się w mieście, w dzielnicy pełnej bloków.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Całość opatrzona zabawną nutą, przez co nie raz uśmiałam się, czytając tę pozycje. I choć widzę parę niedociągnięć, niedokończonych wątków (choć historia ma ciąg dalszy, więc nie chcę się zagłębiać w te niedociągnięcia), to książkę czytało się naprawdę sprawnie i przyjemnie. Wieeeelki plus za przykłady różnych sytuacji z mediacji. Myślę, że to lektura obowiązkowa dla przyszłych mediatorów, którzy dodatkowo mogą się przy niej rozerwać.

Polecam Wam serdecznie tę pozycję! ✔

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu W.A.B..

➡ „Mediatorka” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Ewa Zdunek
Tytuł książki: Mediatorka
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: