Książka

„Mamo, uszyj mi!” – Anna Maksymiuk-Szymańska

mamuszBASIA:

Sklepy odzieżowe po brzegi wypełnione są masą identycznych ubranek. Coraz częściej jakość materiału, szycia pozostawia wiele do życzenia, nie wspominając już o cenie. Coraz więcej kobiet wydłużony czas urlopu macierzyńskiego wykorzystuje na rozwój, swój rozwój. Szycie może być świetnym sposobem na odprężenie, oderwanie się od codzienności. Jeśli przy okazji kobieta nabywa nowej umiejętności, korzyść jest podwójna. Dlatego świetną propozycją na początek zabawy z szyciem, ale nie tylko na początek, może być „Mamo, uszyj mi!” Anny Maksymiuk-Szymańskiej, kontynuacja książki „Co za szycie!” tej autorki.

W książce znajdziemy kilkanaście różnych projektów dziecięcych ubranek, zarówno sukienek i bluzeczek dla dziewczynek, jak i marynarki dla małego dżentelmena. Koszulka, bluza, spodenki, czapka i komin – z tą książką możemy naprawdę zacząć szyć większość garderoby dla naszego dziecka. Dodatkowo mamy pewność, że ubranka będą niepowtarzalne, ponieważ nikt nie będzie miał takich. Oprócz bardzo czytelnej instrukcji, w której autorka krok po kroku przeprowadzi nas przez cały proces szycia, na końcu mamy wykrój, który ułatwi nam wycięcie według standardowej rozmiarówki. Ale to nie wszystko. Anna Maksymiuk-Szymańska nie byłaby sobą, gdyby jeszcze bardziej nie pomogła nam w naszej pracy i samodzielnych wyborach. Na stronie 15 znajdziemy tabelkę. w której -w zależności od tego, co chcemy uszyć – mamy podane, z jakiego materiału najlepiej. Ponadto adresy do sklepów z tkaninami i grup na Facebooku, w których autorka sama się zaopatruje.

Świetny pomysł na prezent dla świeżo upieczonej mamy, choć myślę że nie tylko takiej świeżej i nie tylko mamy. Szycie to bardzo praktyczne hobby, którego pielęgnacja nie tylko daje coraz więcej satysfakcji, ale także może pozwolić sporo zaoszczędzić.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Septem.

Autor książki: Anna Maksymiuk-Szymańska
Tytuł książki: Mamo, uszyj mi!
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 216
Kategoria: Hobby
Gatunek: Rękodzieło
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: