Książka

„Mała małpka uwielbia zabawę!” – Joanna Liszewska

malamalpkaPRZEMEK:

Rynek książek dla dzieci zdominowany jest chyba przez wszystkie możliwe formy – są książeczki do kąpieli, są takie do pokolorowania lub z naklejkami. Są ogromne, nie zawierające w ogóle tekstu, za to przepiękne grafiki, do których można opowiadać własną historię. Są też takie, które dodatkowo zawierają w sobie puzzle (o jednej z nich już za tydzień), oraz takie z… pacynką! A jedna z nich związana jest z pewną małpką…

Jak już sugeruje sam tytuł książeczki – nasza bohaterka uwielbia zabawę. Nie waha się zatem ani na moment, czy obudzić całą sawannę, czy nie – małpka Psotka zachęca wszystkich do zabawy. I mówiąc „wszystkich”, mam na myśli zarówno zwierzęta, będące pozostałymi bohaterami, jak i małych czytelników. Ci bowiem, dzięki dołączonej do książeczki (a właściwie wbudowanej w nią) piszczącej pacynce, przedstawiającej małpkę Psotkę, mogą włączyć się w pełne śmiechu i skrzeków zabawy :)

Książeczka – choć krótka (bo zaledwie 12 stron, a konkretniej 22 linijki tekstu) – to właśnie dzięki swej nietypowej oprawie i dołączonemu gadżetowi, stanowi bardzo ciekawą zachętę do wspólnej lektury rodzica z dzieckiem: także tym, które samo nie przeczyta, ale chętnie pobawi się z nową, małpią koleżanką ;)

Recenzja książki w atrakcyjnej cenie jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Joanna Liszewska
Tytuł książki: Mała małpka uwielbia zabawę!
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 12
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego wydania: 2013

Sprawdź także: