Książka

„Mała biała rybka liczy do 11” – Guido Van Genechten

pol_pl_Mala-biala-rybka-liczy-do-11-207_1BASIA:

Z okładki:
Mała biała rybka bawi się w chowanego z przyjaciółmi. Najpierw znalazła jednego, potem drugiego, trzeciego i w końcu czwartego. Teraz są już wszyscy! Ale właściwie ilu ich jest? Zabawna książka kartonowa do nauki liczenia ilustrowana w sposób przyjazny dla dziecięcej percepcji wzrokowej.

➡ „Mała biała rybka liczy do 11” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Moim prywatnym zdaniem:
Świetna, kartonowa książeczka dla najmłodszych. Duże postacie, niewiele szczegółów. Kolory kontrastowe. bardzo mało tekstu na stronie, proste słowa, krótkie zdania. W tak krótkich książkach rzadko kiedy pojawia się fabuła, a jednak – choć nieskomplikowana – jest ona na tyle ciekawa, że nawet jako dorosły chce się wiedzieć, co będzie dalej. No więc jest sobie mała biała rybka, która bawi się w chowanego. Najpierw liczy do dziesięciu, a potem zaczyna szukać. „Tam – śmieje się biała rybka. – Za kamieniem jest ślimak. Widzę was…”. Kogo znajdzie? Gdzie się jeszcze można schować w morzu? i ile postaci do liczenia w końcu jest?

Okiem pedagoga:
Na okładce niestety nie ma podanej informacji odnośnie sugerowanego wieku (niemniej na stronie wydawnictwa książka jest w sekcji dla dzieci w wieku 0-3 lat). Jest to o tyle ważne, że nie zawsze rodzice czy osoba, która dobrze zna dziecko i kupuje jej prezent, potrafią się z książką „wstrzelić” w przedział wiekowy. Taka adnotacja na okładce sprawia, że częściej wybierana jest odpowiednia do wieku literatura. Powyżej napisałam już chyba wszystko, a w każdym razie trudno jest powiedzieć więcej, kiedy książka ma 24 strony. Czasem mniej znaczy więcej. Trochę przeraża okładkowa cena. Poza tym serdecznie polecamy.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

„Mała biała rybka liczy do 11” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Guido van Genechten
Tytuł książki: Mała biała rybka liczy do 11
Tytuł oryginalny: Klein wit visje telt tot 11
Język oryginalny: niderlandzki
Liczba stron: 24
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: