Książka

„Liczypieski” – Ewa Kozyra-Pawlak

liczypieskiKiedy jest się małym i nie może się zasnąć, wszyscy dookoła mówią: „Licz barany!”. Próbowaliście kiedyś? Ja jakoś nie widzę w tym ani głębszego sensu, ani tym bardziej skuteczności. Nie o liczeniu baranów jednak chcę dziś opowiedzieć, a o zwierzętach, które większość ludzi (za wyjątkiem kociarzy) uznaje za najlepszych przyjaciół człowieka.

„Liczypieski” to cieniutka, ale wartościowa książeczka przeznaczona przede wszystkim dla tych dzieci, które są na etapie odkrywania przyjemności z prostych działań matematycznych ;). W wierszowany sposób autorka opowiada małym czytelnikom o pewnym panu, który powiesił na słupie ogłoszenie następującej treści:Przygarnę psa
lub nawet psy dwa,
lecz nie więcej,
bo mój dom więcej
psów nie pomieści.
Czekam dzisiaj
o piątej, na Kociej.
Numer dziesiąty.

Okazuje się, że ogłoszenie czyta co chwilę inny piesek, a każdy z nich decyduje się zamieszkać z owym panem. Dzieci nie tylko mają możliwość poznania historyjki, ale wraz z jej lekturą na bieżąco liczą poszczególne zwierzątka. Mogą to czynić w pamięci, na paluszkach, lub wskazując na umieszczonej na każdej stronie mapce, przedstawiającej wędrówkę zwierząt do potencjalnego nowego domu.

Książeczkę tę mogę śmiało polecić wszystkim rodzicom, którzy nie tylko przez zabawę, ale i za pomocą lektur chcą uczyć swoje dzieci. Zresztą – wspólne czytanie też może być świetną zabawą ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Autor książki: Ewa Kozyra-Pawlak
Tytuł książki: Liczypieski
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Wiersz
Rok pierwszego wydania: 2015

Sprawdź także: