Książka

„Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście” – Gretchen Rubin

Rubin_LepiejBASIA:

Książka nosi podtytuł „21 strategii, by osiągnąć szczęście”. Cóż – bardzo chwytliwy ale moim zdaniem nie do końca odpowiednio dobrany. Niewielu ludzi skojarzy szczęście z nawykami, a nawyki ze szczęściem. Poza tym – książka jest absolutnie rewelacyjna!

Gretchen Rubin pomaga nam „ulepszyć” sobie życie poprzez odpowiednio dobrane nawyki. Jakie strategie dobrać, żeby skutecznie wprowadzić je w czyn? O tym właśnie jest cała książka. Jak to zwykle bywa – nie ma jednego złotego środka, każdy z nas jest inny, na każdego więc działa co innego.

Najpierw więc autorka dzieli się z nami odkryciami, jakie są typy osobowości, jeśli chodzi o nawyki. Potem dodaje kilka dodatkowych podziałów, które również mogą nam pomóc w późniejszym sformułowaniu nawyków w sam raz dla nas. Do wszystkiego podaje przykłady z życia: swojego, swojej rodziny i znajomych lub osób, które napisały do niej lub na jej blogu, co pomaga nam zobrazować sobie sytuację lub nawet zobaczyć w nich siebie (i usłyszeć to zdanie: „hej, ja też tak mam!”).

Oprócz tego, jak sobie pomóc, dowiemy się także o tym, co przeszkadza lub wręcz uniemożliwia ukształtowanie się nawyków – czyli m.in. dlaczego nasze noworoczne postanowienia nie działają. Jak się uchronić przed wymówkami? Jak dobrze zacząć nawyk? Jak wyeliminować złe nawyki?

Tego wszystkiego i jeszcze więcej dowiecie się w „Lepiej” Gretchen Rubin, a mi nie pozostaje nic innego, jak gorąco Was zachęcić do sięgnięcia po tę lekturę.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Znak.

Autor książki: Gretchen Rubin
Tytuł książki: Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście
Tytuł oryginalny: Better Than Before: What I Learned About Making and Breaking Habits–to Sleep More, Quit Sugar, Procrastinate Less, and Generally Build a Happier Life
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Dorota Gruszka
Liczba stron: 288
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Popularnonaukowa
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

„Lepiej. 21 strategii, by osiągnąć szczęście” – Gretchen Rubin

0

Pros

Cons

Sprawdź także: