Książka

„Kurs szczęścia” – Beata Pawlikowska

Kurs-szczesciaBASIA:

„Kurs szczęścia” to trzecia książka z serii „W dżungli podświadomości” Beaty Pawlikowskiej, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by rozpocząć lekturę od tej części. Według autorki, naszym myśleniem – a przez to takżę naszym życiem – kieruje podświadomość, a właściwie wyryte w niej na „żelaznych tabliczkach” zasady. Większość z nich została tam zapisana już w dzieciństwie.

Zasady te, choć nie wszystkie, są dla nas niekorzystne. Podświadomość oczywiście nie chce działać na naszą niekorzyść, ale tak została wyuczona i nie zna innych sposobów. Dlaczego tak jest? Jak to zmienić? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w tej książce.

Jej niewątpliwym plusem są pytania i ćwiczenia, jednak ich powtarzalność może być męcząca. Pewne pytanie (nie ujmując jego ważności) zadane po raz 6 może się wydać lekką przesadą… Pozytywnym akcentem jest również prosty jezyk, bez jakichkolwiek naukowych zawiłości, co powoduje, że treść czyta się naprawdę szybko. Metafory, których również nie brakuje, jednym mogą ułatwić zrozumienie sensu, innych mogą drażnić.

Wiele myśli wartych jest zapamiętania, kilka pytań każdy powinien sobie naprawdę co jakiś czas w ciągu życia zadać, jednak po skończeniu lektury miałam wrażenie, że autorka lekko przegadała temat. Poza tym w tekście książki wyraźnie widać, że jest ona skierowana raczej do kobiet (a szkoda, bo tematyka dotyczy wszystkich).

Nie potrafię jednoznacznie ocenić tej pozycji Beaty Pawlikowskiej – być może po prostu nie była bezpośrednio do mnie skierowana. Mam jednak nadzieję, że moja recenzja pomoże Wam podjąć własną decyzję, czy warto sięgnąć po tę książkę :)

Autor książki: Beata Pawlikowska
Tytuł książki: Kurs szczęścia
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 313
Kategoria:
Literatura popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2013

granice

Sprawdź także: