Książka

„Księga luster” – E.O. Chirovici

Chirovici_KsiegalusterpoprAGNIESZKA:

O książce usłyszałam na jakimś Booktubie i postanowiłam ją zdobyć, gdyż opinie o tej książce były całkiem pozytywne. Czy i mnie książka się podobała?

➡ „Księga luster” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Literacki agent Peter Katz dostaje w swoje ręce manuskrypt pewnej powieści nieznanego dotychczas autora. Po przeczytaniu manuskryptu stwierdza, że koniecznie musi poznać zakończenie historii. Autor umiera jednak i Katz musi spróbować dociec historii w inny sposób. A robi to głównie dlatego, że wydarzenia dziejące się w manuskrypcie są autentyczne. Przed laty został zamordowany niejaki profesor Wieder. W sprawę agent wtajemnicza dziennikarza śledczego, który docierając do osób zawartych w manuskrypcie musi odkryć, co jest prawdą a co kłamstwem. Czy mu się uda?

Pełna zagadek i niedopowiedzeń powieść, która bardzo mnie wciągnęła, czego – przyznam – się nie spodziewałam. Rzadko kiedy czytam tego typu książki i powiem szczerze, że zachęciło mnie to do sięgania częściej po taki gatunek. W książce dużym plusem był fakt, że była podzielona na części. Dostaliśmy fragment manuskryptu, z którym mogliśmy się osobiście zapoznać. Następnie razem ze śledczym podążaliśmy za postaciami i próbowaliśmy dociec, kto ma rację. Bardzo mnie taki sposób prowadzenia akcji się podobał.

Polecam wszystkim fanom zagadkowych kryminałów i thrillerów, książek, w których trzeba się nagłowić by zgadnąć i odkryć, kto zabił ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Znak Literanova.

„Księga luster” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: E.O. Chirovici
Tytuł książki: Księga luster
Tytuł oryginalny: The Book of Mirrors
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Mateusz Borowski
Liczba stron: 336
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: