Książka

„Księga dzikości” – David Scarfe

DS_TWB_cover_PL_front-668x1024BASIA:

Jak zrobić latawiec?
Jak odróżnić chmury?
Jak odczytać gwiazdy?
Jak znaleźć czystą wodę?
Jak odstraszyć od obozowiska zwierzęta?
Jak złowić rybę?
Jak zrobić kij wędrowca?
…i wiele wiele innych ;)

➡ „Księga dzikości” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kiedyś proste, podstawowe umiejętności, potrzebne do przeżycia lub umilające codzienność – współcześnie czarna magia dla wielu z nas. Cywilizacja dała i ułatwiła nam bardzo wiele, jednocześnie pozbawiła nas niektórych – kiedyś oczywistych, dzisiaj wydawać by się mogło niepotrzebnych – zdolności.

Niepotrzebnych na co dzień, a w razie kryzysu, kataklizmu lub po prostu w dłuższym pobycie na łonie natury przydatnych bądź potrzebnych. A gdyby tak powrócić, nauczyć się, zaimponować (nie tylko dziecku) nie kolejnym gadżetem, który za tydzień, miesiąc lub pół roku powiększy stertę na strychu, piwnicy czy garażu? Może zamiast tego pokazać, poznać, udowodnić innym bądź samemu sobie coś oryginalnego, do czego nie potrzeba prądu, co nie świeci, co wraz z częstotliwością rośnie, a nie maleje i się nie czerpie?

„Księga dzikości” na początku zawiera spis treści, w którym znajdziemy interesujące nas poszczególne umiejętności – niektóre nazwane bardzo tajemniczo, jak kręgi w zbożu czy różdżkarstwo, inne proste, jak wianek ze stokrotek czy wchodzenie po drzewach. Następnie każda rzecz do zrobienia czy zdolność do nauczenia rozpoczyna się od złotej myśli i historii, anegdotki, ciekawostki z nią związanej. Później, jeśli taka jest potrzeba, przedstawiona zostaje lista niezbędnych składników do wykonania i stopniowo rozpisany jest proces wykonania, często wraz z obrazkami.

➡ „Księga dzikości” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Niektóre propozycje i pomysły to ledwo dwie strony, innym razem dokładne tłumaczenie zajmuje kilka stron. Niektóre rzeczy są proste, inne skomplikowane. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Wymieszane są ze sobą pomysły dotyczące zwierząt, roślin, drzew czy nieba, co zapewnia różnorodność.

Polecamy serdecznie, niekoniecznie łowcom przygód – może właśnie w Tobie ta księga rozbudzi dzikość?

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

„Księga dzikości” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: David Scarfe
Tytuł książki: Księga dzikości
Tytuł oryginalny: Wild Book
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Maria Brzozowska
Liczba stron: 272
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: