Książka

„Kolorowy potwór” – Anna Llenas

pol_pl_Kolorowy-potwor-293_1BASIA:

Krótka, ale niezwykle treściwa i nietypowo, ale bardzo ciekawie zilustrowana książka o uczuciach.

➡ „Kolorowy potwór” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Tytułowy kolorowy potwór przeżywa rożne uczucia. Pięć podstawowych uczuć jakie zna, a raczej ciągle się ich uczy każde dziecko to radość, złość, strach, smutek, spokój. Często pojawiają się one wymieszane, jak w kalejdoskopie. Aby sobie z nimi poradzić, trzeba je poznać wszystkie bez wyjątku.

Emocje po prostu są, żadna z nich nie została w książce ocenione jako pozytywna czy negatywna. Przeżywamy je wszystkie bez względu na to, czy nam się to podoba, czy nie. Ta niepozorna książeczka uczy, jak je nazwać i poprzez postać potworka ilustruje, jak może wyglądać osoba, która ją przeżywa.

Oby tak w nas, jak i naszych dzieciach, dominowała radość, ale każdego dopada czasem smutek czy złość, który nie powinien zostać zagłuszony, a poznany, nazwany, przeżyty. W książce nie ma recepty ani sposobów na to, co zrobić z tymi emocjami – co może być doskonałym polem manewru dla rodziców, dla których książeczka z wyraźnymi obrazkami może być jedynie wstępem do rozmowy z dzieckiem na temat emocji.

Nieszablonowe ilustracje bardzo mocno oddziałują na wyobraźnie. Rysunki jakby trochę dziecięce, niedokładne, pobazgrane miejscami. Mocna kreska, prosty tekst – tak charakterystyczne w coraz większej liczbie książek dla dzieci. Czy sprawdzi się i zachwyci także Twoją lub Tobie znaną pociechę? Sprawdź! :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

„Kolorowy potwór” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Anna Llenas
Tytuł książki: Kolorowy potwór/em>
Tytuł oryginalny: El Monstre de Colors
Język oryginalny: hiszpański
Liczba stron: 48
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: