Książka

„Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach” – Grzegorz Kasdepke

kochalubiszanujeUczucia towarzyszą każdemu człowiekowi od chwili urodzin. Już niemowlęta potrafią płakać, uśmiechać się… Mimo to, że nie są tego w pełni świadome. O uświadamianiu dzieci na temat uczuć można na poważnie mówić dopiero w wieku przedszkolnym – i to właśnie do takich szkrabów adresowana jest kolejna książka o uczuciach autorstwa Grzegorza Kasdepke.

Tym razem, wespół z panią Miłką, panem Kubą, panią dyrektor, a także Rozalką, Zosią, Rafałkiem, Grzesiem i Bodziem (a także pajacykiem i lalką) najmłodsi czytelnicy – czy też słuchacze czytanej im książki – odkryją jak działa miłość, nienawiść, pogarda, strach, smutek, poczucie winy i szczęście.

Każda z krótkich historyjek-rozdziałów zakończona jest definicją danego uczucia oraz dwoma podsumowaniami. Pierwsze – skierowane do dzieci – podpowiada im, jak się zachować, gdy u siebie lub u innych osób dostrzeżemy objawy tego uczucia. Drugie natomiast adresowane jest do rodziców i/lub nauczycieli w przedszkolach, którym podpowiada, jak porozmawiać z dziećmi na dany temat.

Zabawne historyjki w prosty i przyjemny sposób wytłumaczą dzieciom to, czego do tej pory nie rozumiały np. w zachowaniu innych osób, a tym samym otworzą im oczy na otaczający je świat pełen emocji.

„Bo miłość jest trochę jak superklej – łączy ze sobą ludzi”.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Nasza Księgarnia.

Autor książki: Grzegorz Kasdepke
Tytuł książki: Kocha, lubi, szanuje… czyli jeszcze o uczuciach
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 80
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodziezowa
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 2009

Sprawdź także: