Książka

„Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?” – Anita Głowińska

gdzie_jest_szczurek_okladka01BASIA:

Na rynku pojawia się obecnie mnóstwo książek z okienkami. Pod niektórymi są pytania. Niektóre dotyczą szczegółowej budowy samochodu, mózgu, wnętrza człowieka. Problem jednak w tym, że są dla nieco starszych dzieci. Po otworzeniu któregoś z kolei okienka Zosia traciła zainteresowanie. Tutaj jest to celowa zabawa, zakończona… nie będę taka i nie odbiorę Wam tej frajdy ;)

➡ „Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Znany już wszystkim Nunuś, brat Kici Koci, pewnego dnia nie potrafi znaleźć swojej ulubionej zabawki, czyli tytułowego szczurka. Razem z Kicią Kocią szukają go po całym domu, przypominając sobie, gdzie się nim Nunuś bawił i gdzie znalazł go ostatnio. Zaglądają pod różne sprzęty, otwierają szafki i szufladki. Tyle i aż tyle.

Poza tym – jako matka i pedagog – dostrzegam także drobne niuanse, które może wykorzystać rodzic do rozmowy o wielu sprawach. Podoba mi się niesamowicie prosta fabuła i pomoc starszej siostry, właściwie to poszukiwania przypominają trochę zabawę w „szukano”. Podoba mi się przedstawiony dom Kici Koci, nieformalnie, a delikatnie przemycone są tam wartości zgodne z moimi. Być może trochę naciągane i wcale nie było to celem autorki, ale ja lubię dostrzegać takie szczegóły. Po pierwsze: w domu nie panuje bałagan, ale – jak to zwykle z dziećmi bywa – nie wszystko jest na swoim miejscu, kubki na stoliku, tylko jeden kapeć koło kanapy, kapelusz na podłodze, sukienka na fotelu. Po drugie: książki. W salonie i w pokoju dzieci półki zajmują zarówno zabawki, jak i książki, książka leży także na fotelu. Widać, że w tym domu się czyta. Po trzecie: na kuchennym blacie widać warzywa, wodę, owoce, na kuchence stoi garnek z zupą – niby nic, ale dla mnie to znak, że w tym domu jedzenie się przygotowuje.

Dużo obrazków, przedstawiających podstawowe sprzęty i rzeczy do nazwania, na których dziecko uczy się słownictwa, interakcyjne okienka, które dziecko otwiera i zamyka, ucząc się, że coś jest, mimo że tego nie widać. Kolorowe obrazki, mało tekstu, przemycone wartości.

Czego chcieć więcej od książki dla dzieci? Polecamy!!!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Anita Głowińska
Tytuł książki: Kicia Kocia i Nunuś. Gdzie jest szczurek?
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 12
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Opowiadanie
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: