Książka

„Kastor uprawia fasolkę” – Lars Klinting

kastor_uprawia_fasolke01PRZEMEK:

Pomysłowego bobra Kastora przedstawiałem Wam już tydzień temu, opowiadając o jego ambitnym planie uszycia sobie nowego fartucha. Tym razem wraz z małym bobrem Maciusiem Kastor zabiera się za równie ciekawe zajęcie ;)

Kwiatki na parapecie w pokoju Kastora zwiędły i przydałyby się nowe, jednak Kastor nie umie zdecydować, jakiego koloru powinny one być. Zupełnie przypadkowo Maciuś pomaga mu wpaść na zupełnie inny pomysł: a może by tak zasadzić sobie na parapecie fasolkę?

Oba bobry ochoczo zabierają się do działania – sądzą nasiona, podlewają i wypatrują, czy roślina już kiełkuje. Tym samym przedstawiają dzieciom cykl ogrodniczy, od momentu w którym zasadzimy ziarno, aż do momentu zebrania pierwszych jego owoców. Kastor między innymi podczas pracy poucza Maciusia, ile wody można nalać do doniczki, tym samym cały czas trzymając pieczę nad małym podopiecznym.

Na końcu książki znajdziemy porady Kastora – nie tylko dotyczące samego przebiegu procesu sadzenia i pielęgnowania roślinki. Dowiemy się też jakie odmiany fasolek istnieją, gdzie je można kupić i kiedy najlepiej sadzić. Wiedza przekazywana w ten sposób dzieciom przez pomysłowego Kastora z pewnością zapadnie im w pamięć – a przecież głównie o to chodzi w czytaniu, prawda?

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Lars Klinting
Tytuł książki: Kastor uprawia fasolkę
Tytuł oryginalny: Castor odlar
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Magdalena Landowska
Liczba stron: 40
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Ddziecięca, młodzieżowa
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: