Książka

„Kamień i sól” – Victoria Scott

kamien-i-solPo tym, jak we wrześniu recenzowałem „Ogień i wodę” Victorii Scott, przyszło mi czekać aż do 17.02. na polską premierę drugiego tomu. A właściwie dłużej, bo dopiero na początku marca udało mi się zagłębić w lekturę tego tytułu.

Po przejściu dwóch etapów w Piekielnym Wyścigu – dżungli i pustyni – wszyscy pozostali przy życiu zawodnicy są już na półmetku. Przed Tellą, Guyem, Harper i innymi pozostały do przejścia dwa ekosystemy: morze (symbolizowane przez tytułową sól) i góry (jak łatwo się domyślić, tu symbolem jest kamień).

Na mecie zwycięzcę czeka antidotum, które może podać swojej bliskiej, umierającej osobie. Pierwsze pięć osób otrzyma też zaproszenia do współpracy przy organizacji kolejnych wyścigów. Guy i Tella mają ambitny plan wejść w szeregi pracowników, a następnie – niczym wirus – zniszczyć organizację od środka.

By jednak tego dokonać, muszą użyć wszystkich swoich sił w śmiertelnej walce o palmę pierwszeństwa. Przeciwnikami są jednak nie tylko ludzie, ale też żywioły, pandory czy nawet… własne słabości. Czy Telli uda się wygrać? Czy da radę pokonać innych, by uratować brata? Czy razem z Guyem zniszczy Piekielny Wyścig?

Najnowsza powieść Victorii Scott wciąga równie mocno, jak pierwszy tom: nie sposób przerwać lekturę – chyba, że dla zaczerpnięcia oddechu, między trzecim a czwartym ekosystemem. Akcja pędzi do przodu, a my wraz z nią, gnamy przez kolejne strony powieści – to lubię ;) I zastanawia mnie jedno: czy będzie trzeci tom z Tellą Holloway? Bo książka kończy się dość… hmm… zaskakująco. Zresztą – sprawdźcie sami ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Autor książki: Victoria Scott
Tytuł książki: Kamień i sól
Tytuł oryginalny: Salt & Stone
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Dziewońska
Liczba stron: 368
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: