Książka

„Kajtek i Miś” – Jujja Wieslander, Tomas Wieslander

Książka pt. „Kajtek i miś” autorstwa duetu Jujja & Tomas Wieslander jest zbiorem 15 opowiadań o chłopcu imieniem Kajtek. Są to przygody około pięcio- lub sześcioletniego chłopca, który mierzy się z różnymi wyzwaniami odpowiednimi dla jego wieku. Ma też przyjaciółkę imieniem Tosia, mieszkającą w pobliżu dziewczynkę, uczestniczącą w wielu z jego zabaw i przygód.

I tak pewnego razu Kajtek próbuje wejść na drzewo, co udaje się dopiero z pomocą taty. Innym razem będąc pierwszy raz w przedszkolu przytrzaskuje sobie palce, jednak z pomocą mamy i pani szybko udaje mu się opanować sytuację. W inny dzień wybiera się z mamą na nocny spacer w poszukiwaniu nietoperzy, znajdując jednak tylko kotkę polującą na myszy, zaś przy innej okazji, kiedy nie chce zjeść ryby i trochę marudzi, wymyślają z mamą śmieszną wyliczankę, co rozśmiesza chłopca i pomaga mu poradzić sobie z niesmaczną, ale zdrową potrawą.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W ten sposób każda historia pod przykrywką zabawy kryje problem, który Kajtek rozwiązuje sam lub z małą pomocą innych, ucząc się coraz to nowych rzeczy. Pogodowo opowiadania obejmują wszystkie pory roku, a każda przygoda kończy się wieczornym rytuałem, kiedy to Kajtek opowiada wszystkie zdarzenia dnia i przytula do siebie swojego największego przyjaciela – Misia.

Książka napisana jest językiem dostosowanym do poziomu wiekowego młodego czytelnika, doskonale sprawdza się podczas głośnego czytania. Jedyne, co można mieć do zarzucenia, do potwierdzanie stereotypów mamy „siedzącej” z dzieckiem w domu i taty chodzącego do pracy, będącego mało obecnym w życiu Kajtka.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki.


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEGO DUETU:
Kajtek i Miś
Recenzja
Gdzie kupić?
Kajtek i Tosia
Recenzja
Gdzie kupić?

Autor książki: Jujja Wieslander, Tomas Wieslander
Tytuł książki: Kajtek i miś
Tytuł oryginalny: Lillebror och Nalle
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Agnieszka Stróżyk
Liczba stron: 126
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca/młodzieżowa
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 1990
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: