Książka

„Jedna rzecz” – Gary Keller, Jay Papasan

Jak to najczęściej w przypadku poradników bywa, tytuł książki mówi najwięcej o tym, czego możemy się spodziewać po lekturze. Nie inaczej jest w przypadku recenzowanego dziś tytułu, na który trafiłem dzięki Marcinowi z UpolujEbooka.pl :)

Tytułowa jedna rzecz to nic innego, jak… jedyne zadanie na dziś. Najważniejsze. Takie, że jego wykonanie sprawi, że wszystko inne jest nieistotne. Brzmi górnolotnie? Ambitnie? Przewrotnie? I po części takie właśnie jest to nietypowe podejście, jakie proponują nam autorzy.

W czasach, gdy multitasking (zwany niekiedy po polsku wielozadaniowością) uznawany jest za obowiązkową cechę każdego człowieka na rynku pracy, Gary Keller i Jay Papasan idą nieco pod prąd, zachęcając swoich czytelników do zwolnienia i obrania spokojniejszej, a przede wszystkim efektywniejszej ścieżki. Wykonywanie zadań rzetelnie, konkretnie, właściwie i… pojedynczo.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Słusznie zauważają zresztą, że robiąc kilka rzeczy naraz tak naprawdę zawalamy te sprawy, zamiast choćby jedną z nich we właściwy sposób poprowadzić od początku do końca. Tym nieszablonowym podejściem nie tylko zaskarbili sobie moja uwagę, ale i sprawili, że sam zacząłem inaczej postrzegać siebie, swoje możliwości i to, co tak naprawdę powinienem danego dnia zrobić, zamiast rozpraszać się na mało istotnych bzdetach.

I wprawdzie do końca roku jeszcze daleeeeeko (choć mimo wszystko bliżej niż dalej), ale… jeśli macie przeczytać tylko jeden poradnik w tym roku, niech to będzie (nomen omen) „Jedna rzecz”. Jestem bardziej niż pewien, że po lekturze Wasze życie ulegnie zmianie… ;)

„Jedna rzecz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Gary Keller, Jay Papasan
Tytuł książki: Jedna rzecz. Zaskakujący mechanizm niezwykłych osiągnięć
Język oryginalny: angielski
Liczba stron: 240
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego polskiego wydania: 2013

Sprawdź także: