Książka

„Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne” – Monika Drużyńska

jakoswoicBASIA:

Książka zawiera dziesięć opowiadań, w których bohaterowie będący dziećmi pokonują różne trudności.

➡ „Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kiedy wzięłam tę książkę pierwszy raz do ręki i przeczytałam same tytuły, miałam wrażenie, że autorka napisała ją specjalnie dla mnie. Mimo, że jestem pedagogiem, stykam się z takimi samymi problemami, jak każda z matek. Na wiele pytań i zachowań swoich dzieci znam odpowiedź, na niektóre jestem kompletnie bezradna. Właśnie w takich chwilach pomagają książki – najlepsze źródło wiedzy. W tym przypadku tym bardziej, ponieważ pochodzi z doświadczenia innej mamy.

Książka jest dla dzieci, dziećmi są również bohaterowie, ale myślę, że stanowi pomoc przede wszystkim dla rodziców, którzy poprzez czytanie swoim maluchom opowiadania mogą pomóc rozwiązać niejeden konflikt, z jakim styka się najczęściej cała rodzina przedszkolaka czy ucznia pierwszych klas.

Pojawienie się rodzeństwa, koszmary nocne, nieśmiałość, trudności w panowaniu nad złością – to tylko niektóre z tematów. Pozazdrościć można rodzicom, którzy wolni są od tych trosk. Za pomocą bardzo realnych historyjek, j językiem dostosowanym do młodego czytelnika – czyli przez krótkie zdanie z użyciem zrozumiałych dla maluchów słów – przedstawiony jest tytułowy potwór-problem. W trakcie opowieści jeden bohater, którym czasem jest mama, a czasem pani z przedszkola, a czasem po prostu inne dziecko, pomaga przejść przez trudną sytuacje i oswoić potwora.

Potwornie się cieszę, że kolejna książka polskiej autorki zasiliła rynek wydawniczy w godną polecenia lekturę zarówno dla dzieci, jak i dla ich rodziców :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Skrzat.

„Jak oswoić potwory? Opowiadania terapeutyczne” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Monika Drużyńska
Tytuł książki: Jak odwoić potwory? Opowiadania terapeutyczne
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 88
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: