Książka

„Jak cię zabić, kochanie?” – Alek Rogoziński

jak-cie-zabic-kochanie-b-iext41793125PRZEMEK:

Po rewelacyjnej serii o Róży Krull postanowiłem w końcu nadrobić zaległości w kwestii wcześniejszych powieści Alka Rogozińskiego. Zadanie to zacząłem realizować od najnowszej z nieprzeczytanych książek i… to był świetny wybór!

➡ „Jak cię zabić, kochanie?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kasia i Darek od kilku lat są małżeństwem, jak do tej pory nie doczekali się jednak potomka. To źle – mogą bowiem otrzymać pokaźny spadek, niemałą fortunę, pod warunkiem, że najpóźniej za dziesięć miesięcy będą szczęśliwymi rodzicami. Ponieważ warunek ten wydaje się nie do spełnienia, Kasia decyduje się na wyjście bardzo awaryjne.

Spadek przypadnie jej także wtedy, gdy zginie jej mąż. Lub odwrotnie. Tylko jest mały problem, bo… „Jak cię zabić, kochanie”? Na domiar złego, okazuje się, że nie tylko Kasia pragnie położyć ręce na tych pieniądzach – w grze są także pewne zakonnice…

Muszę przy tym nadmienić, że zdecydowałem się nie na tradycyjną książkę lub e-book, a na trzecia opcję: audiobook, czytany przez Joannę Kołaczkowską. Rewelacja! Już sama świadomość, że powieść czyta osoba kojarząca się jednoznacznie ze sceną kabaretową, daje dużego pozytywnego kopa – a dodając do tego głos lektorki, otrzymujemy kombinację idealną :)

➡ „Jak cię zabić, kochanie?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Co do samej powieści zaś – już przed lekturą byłem pod wrażeniem samego pomysłu na fabułę, ale jego realizacja przeszła moje oczekiwania. Intryga goni intrygę, a wszystko to ocieka, wręcz kipi humorem. Trudno zliczyć, ile razy wybuchałem śmiechem, ale scena szybkiej jazdy samochodem to czysty majstersztyk, aż musiałem dwukrotnie przesłuchać ;)

Jeśli nie czytaliście jeszcze tej książki, bądź też w ogóle nie mieliście do tej pory styczności z twórczością Alka Rogozińskiego – koniecznie sięgnijcie po „Jak cię zabić, kochanie?”. Ubaw i satysfakcja gwarantowane!

A tak po cichu dodam, że mam ogromną nadzieję na to, że następną komedię kryminalną pióra Alka Rogozińskiego przeczyta nie kto inny, jak Abelard Giza. To byłoby równie genialne połączenie humoru ;)

„Jak cię zabić, kochanie?” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Alek Rogoziński
Tytuł książki: Jak cię zabić, kochanie?
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: