Książka

„Hopeless” – Colleen Hoover

0074057f4d3a8e42f144eb02dec5AGNIESZKA:

O Colleen Hoover słyszałam bardzo dużo, zanim w końcu udało mi się zabrać do przeczytania jakiejkolwiek jej książki. Gubiąc się już w liczbie tytułów, postanowiłam swoją przygodę zacząć od „Hopeless”.

➡ „Hopeless” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Główna bohaterka – Sky – ma po raz pierwszy iść do szkoły. Wbrew pozorom jednak Sky to nie mała dziewczynka, a prawie 18-letnia dziewczyna, która całe życie uczyła się w domu pod opieką swojej matki. Dziewczyna ma kiepską reputację w mieście, a dopiero teraz pozna smak szkoły publicznej i liceum, które – jak wiemy – nie zawsze jest dla nastolatków miejscem przyjaznym, nie tylko ze względu na naukę.

Sky wychowywana jest „pod kloszem” – nie ma telefonu, Internetu ani telewizora w domu, bo jej mama – kobieta która adoptowała ją 13 lat temu – uważa zdobycze techniki za zło. Tak samo jak słodycze. Nauczyła się więc, że gdy chce odpocząć, idzie pobiegać albo czyta. Sky nie do końca potrafi wyrażać emocje – nie płacze, ale też ciężko jej się cieszyć, a gdy w grę w chodzi pożądanie i jakiś chłopak, Sky czuje jedynie emocjonalne odrętwienie, którego nie można nazwać zaznaniem jakiejkolwiek przyjemności, choćby z pocałunku. Nie potrafi odwzajemnić uczuć.

Wszystko to jednak ma się zmienić, gdy pewnego dnia w sklepie Sky poznaje tajemniczego Deana Holdera – chłopaka o ponoć jeszcze gorszej reputacji, gdyż plotki głoszą, że dopiero co wyszedł z poprawczaka. W jaki sposób Holder wpłynie na Sky? Czy wyjdzie na jaw coś, o czym Sky nie miała pojęcia?

➡ „Hopeless” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kiedy zaczynałam czytać tę książkę, pomyślałam sobie, że to kolejny romans bez sensu: będzie dużo chłopaków, potem pojawi się ten jedyny, jakiś „Bad boy” i tyle. Jak głęboko się myliłam. Książka ma w sobie wątki, których bym się nie spodziewała, w dodatku nie jest to taki lekki romansik… To w gruncie rzeczy jest bardzo trudna historia. Dobrze jest czasem przeczytać mimo wszystko coś takiego. Coraz więcej jest też filmów, które nie mówią tylko o miłości, ale też o realnych problemach, jakie mają miejsce. Jeśli chodzi o bohaterów, to na początku trudno mi było zrozumieć Sky, ale późniejsze wątki rozwiały moje dzikie myśli na temat tej bohaterki. Również postać Six – najlepszej przyjaciółki Sky, która wyleciała z kraju – jest dość ciekawa, bo choć nie odgrywa kluczowej roli w tej historii, to bez niej wiele rzeczy by się nie wydarzyło.

Jeśli więc zastanawiacie się, czy zacząć przygodę z Colleen Hoover, to gorąco zachęcam Was do sięgnięcia po tę pozycję :)

„Hopeless” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Colleen Hoover
Tytuł książki: Hopeless
Tytuł oryginalny: Hopeless
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Piotr Grzegorzewski
Liczba stron: 424
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: