Książka

„Historie biblijne w szczegółowych obrazkach” – Peter Martin

Historie biblijne w szczegółowych obrazkach okładka.inddBASIA:

Spostrzegawczość to cecha, jaką każdy rodzic chciałby wykształcić w swoim dziecku. Świetnym sposobem na jej naukę może być wspólne przeglądanie tej książeczki.

Książeczka zawiera 12 obrazków, każdy pełen mnóstwa szczegółów, które pozwolą nie tylko na wyszukanie konkretnych postaci czy przedmiotów, ale również na długie opowieści na wiele innych tematów. Obrazki dotyczą kluczowych, znanych każdemu chrześcijaninowi scen biblijnych. Większość z nas zna opowieść o Noem, Abrahamie i Mojżeszu – dobrze byłoby, aby i nasze dzieci je poznały. Postać Pana Jezusa przy różnych sytuacjach może być świetną okazją nie tylko do wypatrywania zadania z polecenia, ale także do wspólnego zgłębiania Biblii – dla dorosłego jako przypomnienia, dla najmłodszych do jej poznania. Pojawia się tam również wiele zwierząt, a ludzie są ubrani i mieszkają lub zachowują się inaczej, niż my teraz, co także może być przyczyną rozmowy, będącej świetnym sposobem na wspólne spędzenie czasu z dzieckiem.

Na każdej stronie znajduje się obrazek pełen detali, w lewym górnym rogu mamy tytuł, czego on dotyczy, a pod nim jego krótki opis. U dołu strony natomiast znajdziemy polecenie, czego mamy szukać. Na końcu książki mamy odpowiedzi, aby siebie i dziecko sprawdzić – lub pomóc sobie, gdy nie będziemy sobie mogli poradzić z wyszukaniem konkretnego elementu.

WP_20170306_07_17_05_Pro (1)

Na okładce książki nie znalazłam żadnej informacji o wieku… i dobrze – bo może to być dobry wybór zarówno na zabawę z 2- lub 3-latkiem, jak i książka może posłużyć za pomoc w poznawaniu Biblii i szkoleniu spostrzegawczości dla 6-letnich dzieci. Kreatywność rodzica może rozwijać się równolegle ;)

Powodzenia w szukaniu!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Jedność.

Autor książki: Peter Martin, Len Epstein
Tytuł książki: Historie biblijne w szczegółowych obrazkach
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Karolina Tudruj-Wrożyna
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: