Książka

„Harry Potter. Podróż przez historię magii” – British Library

harry_potter_podroz_przez_historie_magii01PRZEMEK:

Nie ma chyba na świecie potrafiącego czytać człowieka, który nigdy nie usłyszały o Harrym Potterze. Nastoletnim czarodzieju. Chłopcu, który przeżył. Siedmiotomowa saga pióra J.K. Rowling stała się wręcz ikoną literatury dziecięco-młodzieżowej, doczekując się ekranizacji, gier wideo oraz dodatkowych tytułów książkowych utrzymanych w czarodziejskim klimacie.

➡ „Harry Potter. Podróż przez historię magii” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

„Harry Potter. Podróż przez historię magii” to wydany nie tak dawno przez wyd. Media Rodzina album, stanowiący po części encyklopedię, po części papierową wystawę, po części zaś małe kompendium wiedzy o wykreowanym przez Rowling świecie. Dowiadujemy się z niego m.in. kilku ciekawostek na temat samego powstawania cyklu, pomysłów autorki, odkrywamy jej własnoręcznie wykonane ilustracje czy notatki dotyczące poszczególnych osób lub scen.

Ale to nie wszystko – całość przeplatana jest także ilustracjami autorstwa Jima Kaya (tymi samymi, które zdobią edycje ilustrowane poszczególnych tomów) i zawiera także mnóstwo informacji na temat poszczególnych przedmiotów wykładanych w Szkole Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Znajdziemy tu także odniesienia do historii, choćby w przypadku zielników czy czarownic.

Całość stanowi wspaniały album, idealny zarówno dla fanów serii, chcących odświeżyć sobie pamięć i odkryć jeszcze więcej tego, co w Hogwarcie nieodkryte ;) jak i dla tych, którzy nigdy styczności z przygodami Harry’ego Pottera nie mieli – po lekturze tej książki aż chce się na nowo sięgnąć po pierwszy tom ;)

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Harry Potter. Podróż przez historię magii” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: British Library
Tytuł książki: Harry Potter. Podróż przez historię magii
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 144
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Album
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: