Książka

„Harry Potter i więzień Azkabanu” – Joanne K. Rowling

harry-potter-i-wiezien-azkabanu-tom-3-b-iext4833533AGNIESZKA:

Witam serdecznie i zapraszam na kolejną część przygód Harry’ego Pottera. Poprzednim razem zastanawialiśmy, się czy Harry w ogóle dotrze do Hogwartu. A co tam słychać teraz?

Tak, jak i ostatnio, Harry znów w wakacje przebywa u Dursleyów. W odwiedziny przyjeżdża jednak ciotka, która denerwuje Harry’ego, co sprawia, że ten czaruje ją i napompowuje powietrzem. Ponieważ używanie magii poza szkołą i wśród mugoli jest zakazane, Harry zostaje wyrzucony z Hogwartu. Ale czy na pewno? Kiedy pakuje się i chce uciec z domu, podjeżdża po niego Błędny Rycerz – dziwny piętrowy autobus i zabiera go do Dziurawego Kotła – wprost na rozmowę z samym Ministrem Magii, który absolutnie przywraca go do szkoły, „bo tak”. Dlaczego Minister Magii nie wyrzucił Harry’ego? Czy coś złego dzieje się w świecie czarodziejów?

Nie, to nie jest jeszcze moja ulubiona część (chociaż jeśli chodzi o ulubiony film, to akurat tak :P). Ale zanim przeczytałam dalsze części, to ta była zdecydowanie moim faworytem. Kolejny raz czytałam bez wytchnienia, no i nareszcie dałam szansę Ronowi (bo w poprzednich częściach gość mnie dobitnie wkurzał, nie wiem dlaczego). Absolutnie czekałam na jakąś akcję z Ginny, bo – przepraszam bardzo, ale w poprzedniej części Harry ją uratował, a tu nic? No cóż. Zapewne musimy jeszcze trochę poczekać, no chyba że Harry znajdzie sobie kogoś innego… ;)

Film bardzo gorąco polecam bo to moja ulubiona ekranizacja. Nie ważne są efekty nowych części przy takiej perełce. Ale może to tylko moja opinia. W każdym razie i tak najpierw sięgnijcie po książkę! :D

Autor książki: Joanne K. Rowling
Tytuł książki: Harry Potter i więzień Azkabanu
Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Prisoner of Azkaban
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anfrzej Polkowski
Liczba stron: 460
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1999
Rok pierwszego polskiego wydania: 2001

Sprawdź także: