Artykuły

Grunt to zorganizowanie, czyli kilka słów o kalendarzach

Bez nazwy-1PRZEMEK:

Wpis nieco nieksiążkowy, choć nie do końca ;) Rok szkolny rozpoczyna się lada moment – i choć pewnie większość z Was ma już lata nauki za sobą lub zaczyna zajęcia dopiero w październiku, nie brak ludzi, którzy przywykli do organizowania sobie życia nie od stycznia do grudnia, a własnie od września do sierpnia. Trochę po nauczycielsku, trochę z przyzwyczajenia, być może także z innych powodów.

Wydawnictwo Jedność wychodzi właśnie tym wszystkim osobom naprzeciw, wraz z trzema ciekawymi kalendarzami. Pierwszy z nich to Terminarz wyjątkowej mamy na rok 2018/2019. Już po jego otwarciu widać, że to nie tylko daty rozpisane na kartkach, ale wręcz centrum sterowania domem ;) Bo oto jeszcze zanim rozpocznie się dział dotyczący września, mamy znajdą miejsce na dziesięć planów lekcji – czyli, jak łatwo policzyć, przyda się nawet mamom dziesiątki dzieci. Analogiczny zestaw znajduje się niemal pośrodku terminarza, gdy przypadają ferie, uwzględniając zmianę rozkładu zajęć między semestrami. Podobnie zaskakujące mogą być ostatnie strony tego zeszytu (czy może książeczki): miejsce na adresy i telefony, garść przydatnych modlitw, zegar biologiczny, informacje przydatne w kuchni lub w innych miejscach w domu, porady dotyczące pierwszej pomocy czy też tabelka dotycząca cyklu miesięcznego – wraz z Terminarzem wyjątkowej mamy każda kobieta (nie tylko mama) może mieć to pod ręką. Poszczególne miesiące natomiast przeplatane są ciekawostkami, poradami, listą miesięcznych wydatków, nie brak „tematu miesiąca”, za każdym razem innego. Są kolorowanki na odstresowanie, znajdą się i „strony dla dziecka” – czyli proste zadania, którymi mama może zająć swoją pociechę, nie mając przy sobie nic innego poza terminarzem.

Teczka-na-planer-2018-2019-maxiIdentyczną formułę, choć nieco mniejszy format, bardziej kieszonkowy, prezentuje Terminarz wyjątkowej dziewczyny 2018/2019. Mieści on w sobie kalendarz na cały rok szkolny, antystresowe kolorowanki, gry i zabawy, fitness dla ciała i dla ducha, a także sylwetki wybranych świętych. Twarda okładka z gumką sprawiają, że nie powinien on prędko ulec zniszczeniu w czeluściach plecaka ;)

Trzeci z przygotowanych przez Jedność produktów to Planer rodzinny na lodówkę 2018/2019. Duże plansze wraz z zestawem magnesów, pozwalających przytwierdzić kartę danego miesiąca do lodówki to podstawa tego pakietu. Oprócz nich znajdziemy tutaj mnóstwo małych naklejek, dzięki którym można podsumować nastrój danego dnia, oznaczyć ważne wydarzenie itp. Całość dopełniają cztery bloczki w dwóch różnych wersjach – jeden to „Wiadomość dla…”, czyli gotowy szablon umożliwiający zostawienie w widocznym miejscu w kuchni wiadomości dla rodzica lub dziecka. Drugi typ to lista zakupów, z sugerowanymi kategoriami, które należy wziąć pod uwagę podczas jej tworzenia.

9788379719907-dZestaw ten pozwala w prosty sposób skoordynować plany rodziców i dzieci, a także zorganizować życie rodzinne. My sami rozpoczynamy tegoroczny wrzesień właśnie z lodówkowym planerem, dajemy szansę także wspomnianym wyżej terminarzom. Jedyne, nad czym ubolewam, to brak wersji dla mężczyzn – wszak im też przyda się organizacyjny motywator, a Terminarze wyjątkowego taty oraz chłopaka mogłyby być idealnym dopełnieniem zestawu.

A Wy… Korzystacie z kalendarzy? ;)

Za udostępnienie egzemplarzy terminarzy i planera
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Jedność.

Sprawdź także: