Książka

„Gregor i Przepowiednia Zagłady” – Suzanne Collins

gregor2Poprzedni tom przygód Gregora tak bardzo mi się podobał, że z marszu zacząłem tego samego dnia czytać ciąg dalszy. I tym razem też muszę przyznać, że lektura była dla mnie czystą przyjemnością.

Od wizyty w Podziemiu minęło pół roku. Zbliża się Boże Narodzenie, które rodzina Gregora pragnie wreszcie spędzić w komplecie. Kiedy jednak chłopak wybiera się z Botkąba sanki do Central Parku, ta w chwili jego nieuwagi zostaje porwana do tunelu prowadzącego do owej podziemnej krainy.

Gregory rusza za nią do Podziemia, gdzie – ku jego zaskoczeniu – okazuje się, że dziewczynka jest cała i zdrowa, a została uprowadzona celowo. Zgodnie z kolejną przepowiednią bowiem, jeśli stanie się jej krzywda, dojdzie do zagłady całej krainy pod powierzchnią ziemi.

Władze Regalii chcą przetrzymać Botkę w bezpiecznym miejscu, podczas gdy Gregora czeka inne zadanie – musi stać się prawdziwtm Wojownikiem (nie tylko z tytułu) i pokonać olbrzymiego szczura – Mortifera.

I znów czytelnik otrzymuje miksturę przygody, niebezpieczeństwa i zagadkowej przepowiedni, a wszystko to doprawione jest odwagą, poświęceniem, zaufaniem i innymi wartościami. To świetna lektura dla młodzieży, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by przeczytali ją także dorośli. A przy tym mieli naprawdę niezłą frajdę i dali się porwać podziemnej przygodzie – czego sam jestem dowodem ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu IUVI.

Autor książki: Suzanne Collins
Tytuł książki: Gregor i Przepowiednia Zagłady
Tytuł oryginalny: Gregor and th e Prophecy of Bane. Book Two of The Underworld Chronicles
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Dorota Dziewońska
Liczba stron: 336
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2004
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: