Książka

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz” – J.K. Rowling

Coraz częściej na rynku czytelniczym możemy zauważyć pojawiające się scenariusze filmów bądź książki oparte na filmowej fabule. Nieczęsto zdarza mi się sięgać bo tego typu książki, ale jako fanka serii o Harrym Potterze nie mogłam przejść obojętnie obok scenariusza „Fantastycznych zwierząt…”.

Newt Skamander zakończył swoją podróż w poszukiwaniu rzadkich i niezwykłych magicznych stworzeń. W Nowym Jorku miał być tylko na chwilę, jednak ginie jego walizka, a wraz z nią giną wszystkie magiczne zwierzęta. A kiedy zostają same – wydostają się na wolność… Co to oznacza? Ano to oznacza kłopoty… W końcu Nowy Jork pełen jest mugoli…

Na początku wspomnę, że – jeśli chodzi o oprawę książki – już sama okładka robi wrażenie. Bardzo lubię, kiedy okładka książki, którą czytam, ma coś w sobie, bo wtedy bardzo chętnie się po taką książkę sięga. Wiadomo, że okładka nie wyznacza jakości treści w środku, ale czym byłaby książka tak całkowicie bez okładki? No jakoś tak ubogo by było :P

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Po drugie – zaletą scenariusza, a przynajmniej scenariusza „Fantastycznych zwierząt…”, jest możliwość wyobrażenia sobie akcji filmu „po swojemu”. Bardzo często rezygnuję z ekranizacji książek dlatego, że zdecydowanie wolę sobie sama stworzyć w głowie obraz bohaterów (z pomocą autora książki, rzecz jasna), film natomiast zwykle narzuca nam z góry wygląd bohaterów. W scenariuszu mamy opisane, co się dzieje, więc nie ma problemu z tym, że czegoś sobie nie wyobrazimy. Muszę przyznać, że po lekturze stwierdziłam, że scenariusz „Zbrodni Grindelwalda” przeczytam z pewnością przed seansem filmu.

Polecam bardzo serdecznie, zarówno fanom serii o młodym czarodzieju, jak i tym, którzy nie czytali wcześniej nic autorstwa J.K. Rowling. Być może i Wam sceneria magicznego świata przypadnie do gustu!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

➡ „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: J.K. Rowling
Tytuł książki: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz
Tytuł oryginalny: Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 312
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Scenariusz
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: