Książka

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz” – J.K. Rowling

AGNIESZKA:

Coraz częściej na rynku czytelniczym możemy zauważyć pojawiające się scenariusze filmów bądź książki oparte na filmowej fabule. Nieczęsto zdarza mi się sięgać bo tego typu książki, ale jako fanka serii o Harrym Potterze nie mogłam przejść obojętnie obok scenariusza „Fantastycznych zwierząt…”.

Newt Skamander zakończył swoją podróż w poszukiwaniu rzadkich i niezwykłych magicznych stworzeń. W Nowym Jorku miał być tylko na chwilę, jednak ginie jego walizka, a wraz z nią giną wszystkie magiczne zwierzęta. A kiedy zostają same – wydostają się na wolność… Co to oznacza? Ano to oznacza kłopoty… W końcu Nowy Jork pełen jest mugoli…

➡ „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Na początku wspomnę, że – jeśli chodzi o oprawę książki – już sama okładka robi wrażenie. Bardzo lubię, kiedy okładka książki, którą czytam, ma coś w sobie, bo wtedy bardzo chętnie się po taką książkę sięga. Wiadomo, że okładka nie wyznacza jakości treści w środku, ale czym byłaby książka tak całkowicie bez okładki? No jakoś tak ubogo by było :P

Po drugie – zaletą scenariusza, a przynajmniej scenariusza „Fantastycznych zwierząt…”, jest możliwość wyobrażenia sobie akcji filmu „po swojemu”. Bardzo często rezygnuję z ekranizacji książek dlatego, że zdecydowanie wolę sobie sama stworzyć w głowie obraz bohaterów (z pomocą autora książki, rzecz jasna), film natomiast zwykle narzuca nam z góry wygląd bohaterów. W scenariuszu mamy opisane, co się dzieje, więc nie ma problemu z tym, że czegoś sobie nie wyobrazimy. Muszę przyznać, że po lekturze stwierdziłam, że scenariusz „Zbrodni Grindelwalda” przeczytam z pewnością przed seansem filmu.

Polecam bardzo serdecznie, zarówno fanom serii o młodym czarodzieju, jak i tym, którzy nie czytali wcześniej nic autorstwa J.K. Rowling. Być może i Wam sceneria magicznego świata przypadnie do gustu!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: J.K. Rowling
Tytuł książki: Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć. Oryginalny scenariusz
Tytuł oryginalny: Fantastic Beasts and Where to Find Them: The Original Screenplay
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 312
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Scenariusz
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: