Książka

„Emisja” – Michelle Miller

Bez wątpienia „Emisja” jest jednym z tych tytułów, który przeleżał na moim stosiku wstydu najdłużej. Cierpliwie czekała na mnie ta książka, przekładałem ją z miejsca na miejsce, aż w końcu nadszedł dzień, w którym postanowiłem dać jej szansę. Jak się okazało – słusznie.

Todd Kent chce brać od życia wszystko, na co ma ochotę – zwłaszcza, jeśli można to opisać słowami kasa, seks i sukces. Na pierwsze i drugie nie narzeka, w przypadku trzeciego natomiast pojawia się okazja życia – twórca popularnej aplikacji randkowej Hook (fikcyjnego, książkowego klonu Tindera) proponuje mu wprowadzenie jej na giełdę. Todd z czynnego użytkownika aplikacji może stać się ojcem jej finansowego sukcesu, zapewniając sobie wszystko, o czym marzy w życiu.

Nie zwlekając, Todd organizuje zespół, dobierając sobie do współpracy genialną analityczkę Nehę, imprezowicza Beau oraz swoją byłą dziewczynę Tarę. Muszą w błyskawicznym tempie uwinąć się z formalnościami, by doprowadzić do transakcji wartej 14 miliardów dolarów. Nie są jednak jedynymi zainteresowanymi, a każdy ma zupełnie inne cele do zrealizowania przy okazji giełdowego debiutu Hooka…

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Muszę przyznać, że początkowo fabuła mnie nie porywała, a postać Todda strasznie działała mi na nerwy. Sytuacja jednak zmieniła się, gdy zaczęła zawiązywać się ekipa odpowiedzialna za wejście na giełdę, a w tle zaczęły wybrzmiewać także inne wydarzenia. Oj tak, od tamtej pory książka mnie wciągnęła na tyle, że przeczytanie całej zajęło mi kilka godzin.

„Emisja” to naprawdę świetny thriller, osadzony w dzisiejszych czasach: w świecie startupów, RODO, giełdowych debiutów serwisów internetowych, aplikacji do randkowania… To trzymająca w napięciu historia w sam raz dla pokolenia millenialsów, ludzi urodzonych na przełomie tysiącleci, którzy bez trudu powinni odnaleźć się na kartach powieści – czy to w postaci Todda Kenta, czy też w pozostałych bohaterach.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Emisja” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Michelle Miller
Tytuł książki: Emisja
Tytuł oryginalny: The UnderwritingLittle Brother
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska
Liczba stron: 464
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: