Książka

„Elita” – Kiera Cass

rywalki-tom-2-elita-b-iext41772039AGNIESZKA:

Pierwsza część pozytywnie mnie zaskoczyła. Miałam nadzieję, że druga również będzie pełna ciekawych wątków. Teraz, kiedy zostało się mniej dziewczyn, elita, musiało w końcu być ciekawie, prawda?

➡ „Elita” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Maxon ma już do wyboru tylko 6 z dziewczyn. Jedna z nich może zostać jego żoną oraz księżniczką Illei. W eliminacjach wciąż bierze udział nasza główna bohaterka, America. W jej sercu nadal jednaknie dokonał się jeszcze wybór, czy chce ona oddać swe serce Maxonowi. Mer wciąż bowiem czuje się rozdarta między księciem, który stracił dla niej głowę, a Aspenem, swoją pierwszą miłością, która notabene znajduje się wciąż w zamku. Maxon nie ma wciąż pojęcia, że gwardzista Leger to jego rywal w miłości. Na zamku tymczasem coraz częściej dochodzi do różnych zamachów rebeliantów. Coraz silniejsze są też zniszczenia, jakie oni powodują. Czy America w końcu zdecyduje się na któregoś z chłopaków, czy rebelianci zostaną w końcu pokonani lub przekonani i zachęceni do zachowania spokoju? Zachęcam do lektury!

Pamiętam, że po przeczytaniu „Rywalek” koniecznie chciałam sięgnąć po następną część, ale po przeczytaniu „Elity”, głód czytelniczy był dwa razy większy. Mimo iż wciąż miałam poczucie, że nie rozumiem do końca niektórych zachowań głównej bohaterki, kibicowałam jej z całych sił. Postać Aspena od początku nie przypadła mi do gustu, więc fakt, że jest on gwardzistą też jakoś totalnie mnie się nie podobał. No, ale nie zawsze wszyscy bohaterowie muszą być idealni – i to mi się w sumie podobało. Klimat zamku jak zwykle mnie oczarował, szczególnie, że sama chciałabym tego rodzaju ogrody i te sprawy ;) Ciekawi mnie jedynie, jakim cudem pokojówki wyrabiały się z szyciem sukien i jednocześnie przygotowywaniem praktycznie wszystkiego dla każdej z kandydatek. Z pokojówek Ameriki najbardziej lubię chyba Lucy. Wydaje się taka skromna i choć ma wiele problemów, to wydaje się mimo wszystko silna.

Zakończenie sprawiło, że pierwsze, co zrobiłam, to zadzwoniłam do przyjaciółki: „Błagam, przywieź mi kolejny tom” – więc myślę, że to oznacza, że jest to książka, która potrafi wciągnąć. A ponieważ piszę tę recenzję po przeczytaniu także „Jedynej” (recenzja za tydzień!) – było warto ;)

Polecam wszystkim, którzy pragną się na chwilę oderwać od codzienności i zatopić w świecie królestwa Illei, w którym choć nie zawsze jest kolorowo i dużo się dzieje, to można odnaleźć swoje miejsce, aby śledzić losy Elity :D

„Elita” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Kiera Cass
Tytuł książki: Elita
Tytuł oryginalny: The Elite
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Kaczarowska
Liczba stron: 328
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: